Zaproszenie

Kochani Rodzice,
Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Państwa i dzieci naszej szkoły do udziału w konferencji „Sieć i nowe technologie w życiu codziennym dzieci i młodzieży”, która odbędzie się w naszej szkole za dwa tygodnie, w środę 7 lutego w godz. 17:00 – 19:00.

Nasze wcześniejsze spotkania, rozmowy i zaistniałe w szkole sytuacje a także Państwa sugestie pokazały, iż młodzież spędza bardzo dużą ilość godzin w Internecie, grając, korzystając z mediów społecznościowych. Liczba tych godzin dochodzi często do 5-6 godzin dziennie nawet w ciągu tygodnia, nie mówiąc o weekendzie. Dzieci same przyznają, że telefon komórkowy i komputer to ich jedyna forma spędzania czasu wolnego, bez której nie potrafią funkcjonować.

Stąd też postanowiliśmy wyjść naprzeciw tej trudnej sytuacji i zaprosiliśmy do szkoły specjalistów, przedstawicieli różnych instytucji, pracowników Policji, którzy na co dzień zajmują się problematyką nowych technologii w życiu młodego człowieka.

Zdajemy sobie sprawę, iż nie wyeliminujemy komputera czy telefonu komórkowego z życia naszych dzieci. Dlatego też z środę 7 lutego równocześnie z Państwa konferencją odbędą się w salach lekcyjnych warsztaty dla naszych uczniów, z podziałem na grupy wiekowe, które pokażą im jak Internet i media społecznościowe mogą pomóc, rozwinąć zainteresowania, nauczyć czegoś.

Komentowanie jest wyłączone.