Mistrz Wielkopolski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2017/2018

W dniu 10 maja w Kaliszu został rozegrany Finał Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt i chłopców. Bezkonkurencyjnym w tym roku okazała się Szkoła Mistrzostwa Sportowego , Gimnazjum nr 5 w Poznaniu. Dziewczęta i chłopacy pewnie wygrali wszystkie mecze w stosunku 2-0. 
Ostateczne klasyfikacja dziewcząt:
1. Gimnazjum nr 5 Poznań
2. ZSMS Poznań
3. Szkoła Podstawowa nr 24 Kalisz
4. Szkoła Podstawowa nr 1 Turek 
Skład zwycięskiego zespołu:
Wiktoria Wnuk – kapitan, Martyna Pisarska, Wiktoria Pisarska, Jagoda Szybińska, Natalia Szybińska, Wiktoria Zajączkowska, Wiktoria Niwald, Majka Olszewska, Natalia Czajka, Kamila Drewicz, Weronika Ziętkiewicz, Agata Lavrin, trener – Dariusz Ciszak
Ostateczna klasyfikacja chłopców:
1. Gimnazjum nr 5 Poznań
2. Szkołą Podstawowa nr 24 Kalisz
3. Szkoła Podstawowa nr 3 Nowy Tomyśl
4. Szkoła Podstawowa nr 6 Września
Skład zwycięskiego zespołu:
Dawid Dulski, Maciej Konkiewicz – kapitan, Arkadiusz Drzewicki, Jakub Wyszomirski, Hubert Juszczak, Filip Kowalski, Maks Bartkowiak, Bartosz Socha, Marcin Łukasiewicz, Marceli Durski, Jan Majchrzak, Patryk Świetlicki, trener – Piotr Kołodziejski

Finał klas 7 w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców!

W dniu 8.05 odbył się finał w piłce siatkowej klas 7 chłopców i dziewcząt.
W Turnieju dziewcząt graliśmy systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. 
Wyniki spotkań:
SP 53 – SP 15 2:0(25-21, 25-19)
SP 29 – SP 53 2:0(25-12, 27-25)
SP 15 – SP 29 2:0(14-25, 22-25)
Klasyfikacja końcowa turnieju
1. SP 29
2. SP 53
3. SP 15
W turnieju chłopców graliśmy systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.
Wyniki spotkań:
SP 29 – SP 4 2:1(12-25,25-12,15-12)
SP 53 – SP 15 1:2(25-22,9-25,12-15)
SP 4 – SP 15 0:2(8-25,19-25)
SP 29 – SP 53 2:0(25-16,25-15)
SP 53 – SP 4 2:0(25-22,25-22)
SP 15 – SP 29 2:1(17-25,25-21,15-12)
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. SP 15
2. SP 53
3. SP 29
4. SP 4
 
 
GRATULACJE!!!

Sukces siatkarek i siatkarzy Sportowej Szkoły Podstawowej nr 29

Nasze siatkarki i nasi siatkarze zdobyli I miejsce w POZNAŃSKICH IGRZYSKACH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W PIŁCE SIATKOWEJ. To sukces zawodników i trenerów: Dagmary Ciarki, Piotra Kołodziejskiego. Długi okres przygotowań przyniósł efekty.

6 i 7 kwietnia  dziewczęta i chłopcy będą walczyć w finale wojewódzkim w Krotoszynie.

Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki!

Kadet Energetyka w Półfinałach Mistrzostw Polski!

Kadeci byli gospodarzami turnieju ćwierćfinałowego. W hali przy Bukowskiej pewnie pokonali Volley Gubin 3:0 (25:20, 25:18, 25:15), Jurand Malbork 3:0 (25:9, 25:8, 25:16) i Joker Piła 3:0 (25:22, 25:16, 25:22). W meczu o 1 miejsce zagraliśmy z Lotosem Trefl Gdańsk. Niestety ten utytułowany zespół okazał się za silny dla gospodarzy. Przegrywamy 0:3 zajmując premiowane awansem 2 miejsce.

Kadeci już w najbliższy czwartek wyjeżdżają do Częstochowy walczyć o finał Mistrzostw Polski.

MAMY FINAŁ!!!!

W czwartek 9 marca 2017r. nasz szkoła była gospodarzem III etapu Igrzysk Młodzieży Szkolnej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Pierwsi do rywalizacji stanęli chłopcy, następnie dziewczęta. Obie nasze drużyny zostawiły w pokonanym polu swoich przeciwników i z I miejsca awansowały do finału rozgrywek.

 

Kadeci Energetyka Mistrzami Wielkopolski!

Uczniowie jak i zeszłoroczni absolwenci naszego Gimnazjum trenujący na co dzień w KS Energetyk Poznań po dwóch dniach zmagań finałowych we Wrześni zostali mistrzami Wielkopolski w kategorii Kadet.

Kadeci bezapelacyjnie wywalczyli złoty medal Mistrzostw Wielkopolski. W turnieju, którego organizatorem był zespół Progress Września wygrali wszystkie trzy pojedynki bez straty seta. W pierwszym pojedynku, który został okrzyknięty przedwczesnym finałem pokonujemy groźnego przeciwnika drużynę Joker Piła 3:0 (30:28,25:20, 25:17). Pierwszy set jak to bywa w inauguracyjnym meczu bardzo nerwowy wygrany przez Energetyka 30:28. Kolejne dwa pod kontrolą drużyny z Bukowskiej. W kolejnym spotkaniu gramy z Piastem Krotoszyn. Mecz od początku do końca pod kontrolą podopiecznych trenerów Dominika Hajduka. Zwycięstwo 3:0 (25:13, 25:17, 25:12) i jak się później okazało jesteśmy już Mistrzami Wielkopolski. W ostatnim spotkaniu z zespołem Progress Września poznaniacy nie odpuścili i jak na Mistrza przystało wygrali 3:0 (25:15, 25:15, 25:17) i przypieczętowali tym samy mistrzowski tytuł.

Najlepszym atakującym został Filip Kaczmarek, rozgrywającym Krzysztof Grodziski a MVP turnieju Szymon Krzyżkowiak.

Złoty medal kadetów to pierwszy w historii klubu tytuł w tej kategorii.

Siatkarze Energetyka będą gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 9-12.03.2017

Spotkanie z Marcinem Prusem

13 października w sali sportowej klubu „Posnania” odbyło się spotkanie z byłym reprezentantem Polski, mistrzem Świata i Europy oraz wielokrotnym mistrzem Polski, Marcinem Prusem.  W spotkaniu pod patronatem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz Akademii SOS wzięła udział  cała szkoła. Pan Marcin gościł już u nas w zeszłym roku, ale każde spotkanie z tą barwną postacią jest dla nas wielkim przeżyciem. Czekamy już na następne spotkanie.

img_1820 img_1822 img_1823 img_1829 img_1833 img_1835 img_1836 img_1838

Finały Miasta Poznania dziewcząt w plażowej piłce siatkowej

W dniu 30 maja na boiskach Gimnazjum nr 33 odbyły się finały Miasta Poznania dziewcząt w piłce siatkowej plażowej. W tegorocznej imprezie wzięło udział 29 par, szkół gimnazjalnych. Nasza szkoła została rozstawiona jako najlepsza para tego turnieju. W zawodach nasze gimnazjum reprezentowały 2 pary: pierwsza to Agata Sklepik i Katarzyna Balicka, druga para: Katarzyna Bagrowska i Sylwia Słońska trenerem był Pan Dariusz Ciszak. Obie pary świetnie spisały się ,aż do samego finału w eliminacjach poprzez ćwierćfinały i półfinały gdzie pewnie pokonywały swoje rywalki. Do bratobójczego pojedynku doszło dopiero w samym finale gdzie dwie nasze pary walczyły o złoto, tytuł najlepszej pary siatkarskiej na plaży w roku szkolnym 2015/2016 i przepustkę do finału wojewódzkiego. Po bardzo zaciętym pojedynku 15:13;15:13 wygrała para Słońska-Bagrowska, które pokonały swoje koleżanki Balicka-Sklepik. Nasza szkoła podobnie jak rok temu zajęły 1 i 2 miejsce w siatkówce plażowej i potwierdziła miano najlepszej szkoły gimnazjalnej dziewcząt w siatkówce zarówno halowej (Mistrzostwo Wielkopolski) jak również na plaży. Przed nami finały mistrzostw Wielkopolski w Wrześni w dniu 6 czerwca. Za dziewczyny trzymamy kciuki i życzymy powodzenia. Wszystkie startujące pary to zawodniczki KS Energetyk Poznań gdzie na co dzień trenują nasze uczennice.

Katarzyna Bagrowska w ataku

Katarzyna Bagrowska w ataku

Katarzyna Balicka w ataku

Katarzyna Balicka w ataku

Mistrzynie i vice Mistrzynie Miasta Poznania w siatkówce plażowej w roku szkolnym 2016

Mistrzynie i vice Mistrzynie Miasta Poznania w siatkówce plażowej w roku szkolnym 2016

W akcji Sklepik-Balicka

W akcji Sklepik-Balicka

DWA MEDALE IUKS JEDYNKI POZNAŃ W XVIII TURNIEJU MINISIATKÓWKI CHŁOPCÓW „O PUCHAR BURMISTRZA MILICZA”

W dniach 13- 14 maja odbył się XVIII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Chłopców o Puchar Burmistrza Gminy Milicz, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Miliczu oraz UKS Dwójka Milicz. Z roku na rok milicki turniej cieszy się coraz większym powodzeniem. Ilość chętnych do udziału klubów przekracza ilość dostępnych miejsc, więc organizatorzy z ciężkim sercem muszą odmawiać nawet najlepszym zespołom w kraju – liczy się bowiem kolejność zgłoszeń, a nie ilość zdobytych medali. O randze zawodów świadczy obecność drużyn z bardzo odległych geograficznie miejsc. Uczestnicy turnieju to: UKS Jasieniak Gdańsk, KS Energetyk Poznań, UKS Volley Brzesko, UKS Trójka Sulechów, MUKS Grom Kalisz, SP 29 Poznań, IUKS  Jedynka Poznań, UKS 22 Kraków, MLKS Volley Gubin, DzMKS „Plas” Kielce, SPS 11 Kędzierzyn Koźle, Kaliska Akademia Siatkówki, UKS Dekoria Świdnica, UKS Polon Krotoszyn, MUKS Leżajsk, SPS Zbąszynek, Olavia Oława, UKS „Dwójka’ Milicz.

Co ważne – turniej nie dostarcza wartościowych nagród ani tytułów mistrzowskich, zapewnia w zamian wysoki poziom sportowy oraz świetną atmosferę.

Głównym założeniem imprezy jest promocja minisiatkówki wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie umiejętności siatkarskich, propagowanie siatkówki jako formy spędzania wolnego czasu, kierowanie zainteresowań dzieci i młodzieży na sport i kulturę fizyczną, wyzwalanie pokładów energii, przeżywanie pozytywnych emocji w ramach sportowej rywalizacji, zaszczepienie w młodych ludziach zamiłowania do uprawiania wszelkich form sportu, do zdrowego, higienicznego trybu życia przy poszanowaniu umiejętności sportowych. Celem turnieju jest podnoszenie umiejętności w prawdziwej sportowej rywalizacji. Zawodnicy muszą zaprezentować swoje umiejętności, walczyć z szacunkiem do przeciwnika, przestrzegać zasad fair-play, radzić sobie zarówno z wygraną, jak i porażką. Chęć osiągnięcia jak najlepszych wyników ma wywołać motywację do podwyższania umiejętności na treningach. Sędziowanie w turnieju jest formą wolontariatu starszych uczniów, którzy uczą się przestrzegania zasad, uczciwej rywalizacji, samodzielnych i odpowiedzialnych decyzji.
Turniej rozgrywany był w sali gimnastycznej SP 2 na czterech równoległych boiskach oraz w hali sportowej Gimnazjum w Miliczu na 7 równoległych boiskach. Mecze sędziowali uczniowie z klas sportowych. Otwarcie turnieju uświetnił swoim przybyciem absolwent „Dwójki” Damian Wojtaszek.

Reprezentacja Iuks Jedynki Poznań:

„2” – Wichłacz, Włodarczyk, Żurawik 

„2”- Wichłacz, Rżysko, Ryżek

„3”- Domagalski, Budziński, Michalak

„3”- Drozdek, Łyczkowski, Derc, Sękowski

„4”- Drzewiecki, Kowalski, Głowacki, Socha, Janisz

Reprezentacja SSP nr 29:

„2”- Drzewiecki, Kowalik, Bednarczyk

„2”- Zięba, Wiciak, Moszczyński

„4”- Sandurski, Kowalski, Lewandowicz, Łukasiewicz, Durski
WYNIKI KOŃCOWE:

Klasyfikacja końcowa klas IV

 1. UKS Trójka Sulechów I
  2. SPS Zbąszynek I
  3. IUKS Jedynka Poznań II
  4. POLON KROTOSZYN I
  5. UKS VOLLEY BRZESKO I
  6. UKS TRÓJKA SULECHÓW II
  7. MLKS VOLLEY GUBIN I
  8. UKS DEKORIA ŚWIDNICA I
  9. MUKS LEŻAJSK
  10. KS ENERGETYK POZNAŃ III
  11. UKS 22 KRAKÓW I
  12. UKS DWÓJKA MILICZ IV
  13. DZMKS PLAS KIELCE
  14. AS KALISZ I
  15. MLKS VOLLEY GUBIN II
  16. POLON KROTOSZYN II
  17. UKS DÓJKA MILICZ II
  18. AS KALISZ III
  19. UKS DWÓJKA MILICZ I
  20. IUKS JEDYNKA POZNAŃ I
  21. KS ENERGETYK POZNAŃ I
  22. KS ENERGETYK POZNAŃ II
  23. SP29 POZNAŃ II
  24. SP29 POZNAŃ I

  25. UKS TRÓJKA SULECHÓW II
  26. UKS DWÓJKA MILICZ III
  27. AS KALISZ II
  28. UKS 22 KRAKÓW II
  29. UKS VOLLEY BRZESKO II
  30. UKS DWÓJKA MILICZ V
  31. UKS DEKORIA ŚWIDNICA II
  32. UKS DEKORIA ŚWIDNICA III

Klasyfikacja końcowa klas V

 1. DMZKS PLAS KIELCE I
  2. UKS TRÓJKA LEŻAJSK
  3. IUKS JEDYNKA POZNAŃ I
  4. UKS VOLLEY GUBIN I
  5. UKS DWÓJKA MILICZ I
  6. UKS VOLLEY BRZESKO I
  7. DNMKS PLAS KIELCE II
  8. UKS TRÓJKA SULECHÓW
  9. UKS 22 KRAKÓW I
  10. POLON KROTOSZYN I
  11. SPS ZBĄSZYNEK
  12. KS ENERGETYK POZNAŃ II
  13. SP6 KOŁOBRZEG I
  14. UKS DWÓJKA MILICZ II
  15. KS ENERGETYK POZNAŃ I
  16. UKS JEDYNKA POZNAŃ II
  17. SP6 KOŁOBRZEG II
  18. UKS DWÓJKA MILICZ III
  19. UKS VOLLEY BRZESKO II
  20. UKS VOLLEY GUBIN II
  21. UKS DEKORIA ŚWIDNICA
  22. UKS 22 KRAKÓW II
  23. POLON KROTOSZYN II
  24. MUKS GROM KALISZ

Klasyfikacja końcowa klas VI

 1. DZMKS PLAS KIELCE
  2. UKS TRÓJKA SULECHÓW I
  3. UKS JASIENIAK GDAŃSK
  4. PSP11 KĘDZIERZYN KOŹLE V
  5. IUKS JEDYNKA POZNAŃ
  6. OLAVIA OŁAWA I
  7. UKS 22 KRAKÓW I
  8. UKS DWÓJKA MILICZ I
  9. UKS TRÓJKA SULECHÓW II
  10. MUKS GROM KALISZ
  11. UKS DEKORIA SWIDNICA I
  12. OLAVIA OŁAWA II
  13. UKS DEKORIA ŚWIDNICA II
  14. UKS DWÓJKA MILICZ II
  15. UKS 22 KRAKÓW II
  16. SP29 POZNAŃ
  17. UKS DWÓJKA MILICZ III

Trenerzy : Dagmara Ciarka i Piotr Kołodziejski

1milicz kolaz (2) 2Milicz kolaz (2) 3 Milicz kolaz (2)

Triumf Iuks Jedynki Poznań w Mistrzostwach Województwa rozgrywek Kinder + Sport

W dniach 07-08.05.2016r. w Turku odbył się Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego  w Mini Piłce Siatkowej Kinder + Sport. Gospodarzem tegorocznych finałów był MKS MOS Turek. Do rozgrywek Kinder + Sport  w 2016 roku zgłosiło się  łącznie ponad 500 zespołów! Po  turniejach eliminacyjnych, ćwierćfinałach i półfinałach w Turku w ścisłym finale rywalizowało  po 12 najlepszych zespołów w kategorii dwójek i trójek oraz 8 najlepszych zespołów czwórek. Panowie z IUKS JEDYNKI POZNAN powtórzyli zeszłoroczny wynik!!!! Dwa zespoły naszego klubu będą reprezentowały Wielkopolskę w Mistrzostwach Polski w Częstochowie.

Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Dwójki chłopców
1. UKS Piątka Turek 3
2. MKS Jarocin 1
3. IUKS Jedynka Poznań 1(Wichłacz, Włodarczyk, Rżysko)

Trójki chłopców
1. UKS Piast Krotoszyn 1
2. IUKS Jedynka Poznań 2(Domagalski, Budziński, Michalak, Drozdek)
3. KPS Progress Września 1

Czwórki chłopców
1. UKS Piast Krotoszyn 1
2. UKS Piątka Turek
3. GKS Rzemieślnik Kwilcz 1

Trenerzy: Dagmara Ciarka i Piotr Kołodziejski

Turek Kinder 1 kolaz Turek Kinder 2 kolaz Turek Kinder 3 kolaz