„Mała Wielkopolska”

Dnia 12 czerwca br odbyły się IV Zawody Pływackie „Mała Wielkopolska” w Obornikach. W zawodach wzięli udział uczniowie klas I,II i III Szkół Podstawowych.Zawodnicy startowali w konkurencjach indywidualnych jak i sztafetach.Nasz zespół wykazał się bardzo dobrym przygotowaniem technicznym i taktycznym co pokazały wyniki końcowe. Pomimo większej ilości zawodników w młodszym wieku udało nam się zdobyć w ogólnej klasyfikacji zaszczytne II miejsce.Brawo! 
Na szczególne wyróżnienie zasługują:
I miejsce Dominik Mroczek,25m st.grzbietowy,
II miejsce Dominik Mroczek,25m st.dowolny,
I miejsce Antoni Pietrzyk,25m st.motylkowy,
II miejsce Amelia Michałowicz,25m st.klasyczny,
III miejsce Aleksandra Kowalewska,25m st.klasyczny,
III miejsce Antoni Kurek,25m st.dowolny oraz
III miejsce Antoni Grzechowiak,50m st.klasyczny.
Należy podkreślić,iż każdy uczeń walczyl o jak najlepszy wynik uzyskując w ten sposób czas życiowy. Wspaniała motywacja i hart ducha naszego zespołu widoczna była podczas trwania zawodów.

Gratulujemy!

Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu

W dniach 14-15 kwietnia w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu.

Naszą szkołę reprezentowali w kategorii podstawówek: Laura Szczypek, Magdalena Puchalska, Olga Zarzeczna, Nela Kubis, Krzysztof Jędrych, Bernard Ciesielski, Mikołaj Pietrzak, Marcel Wojtyniak, Kamil Cempura oraz Nikodem Budnik, natomiast w kategorii gimnazjów: Maciej Łangowski, Patryk Zieliński, Wojciech Krupiński i Jakub Włoch.

Największe sukcesy odnieśli chłopcy z gimnazjum:
Jakub Włoch zdobył złoty medal zwyciężając w konkurencji 50m stylem dowolnym
Maciej Łangowski brązowy medal 50m st. dowolnym

Sztafeta chłopców 4 x 100 st. dowolnym w składzie Maciej Łangowski, Patryk Zieliński, Jakub Włoch, Wojtek Krupiński wywalczyła srebro.
Poza tym chłopacy awansowali wiele razy finałów A i B w kilku innych konkurencjach dzięki czemu Gimnazjum 5 Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu zajęło 9 miejsce w punktacji drużynowej, a 5 w klasyfikacji medalowej!
Mimo, iż wśród młodszych zawodników nie udało się wywalczyć żadnego medalu, to nie znaczy, że Sportowa Szkoła Podstawowa nr. 29 w Poznaniu nie została zauważona. Tu najlepiej zaprezentował się Krzysztof Jędrych, któremu udało się awansować do finału B w konkurencji 100 oraz 200m st. dowolnym. Ostatecznie w finale 100-tki zajął drugie miejsce, a 200-tki 3 miejsce, za każdym razem poprawiając ustanowiony w porannych eliminacjach rekord życiowy. Spośród pozostałych zawodników o finał „otarła” się Olga Zarzeczna, której w konkurencji 200m st. klasycznym, zabrakło jedynie 0,2 sekundy i ostatecznie zajęła 17 pozycję. Oldze mimo wszystko gratulujemy poprawionych rekordów szkoły na 200 klasycznym i zmiennym!

Mistrzostwa Miasta Poznania Klas Drugich

W czwartek 12 kwietnia reprezentacja zawodników klas drugich brała udział w zawodach pływackich Mistrzostwa Miasta Poznania Klas Drugich. Młodzi pływacy w składzie: Maja Malicka, Maria Nowicka, Zuzanna Horowska, Elena Renz, Zuzanna Kubiak, Michalina Gościniak, Amelia Tomczak, Matylda Materka, Piotr Jaczyński, Paweł Skowroński, Antoni Kurek, Rafał Wesołowski, Antoni Kurek, Maksymilian Skowroński, Franciszek Janicki, Jan Mamet, Krzysztof Zieliński, Artem Abushakhmanov, Dominik Mroczek pływali dystans 25 metrów stylem dowolnym. Każdy walczył o jak najlepsze rezultaty co zaowocowało wieloma życiówkami.Na szczególne wyróżnienie zasługuje Antoni Kurek zdobywając srebrny medal! W pierwszej szóstce znaleźli się jeszcze Franciszek Janicki zajmując czwarte miejsce i Zuzanna Horowska – szóste miejsce. GRATULUJEMY całej ekipie 🙂