Szanowni Rodzice

ZSzOSnr1 zachęca do udziału w akcji  „Enea Akademia Talentów” organizowanej przez firmę Enea S.A.

Program stypendialny skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (od 5 klasy do ukończenia szkoły podstawowej) oraz uczniów gimnazjów zlokalizowanych na terenie działania spółek należących do Grupy Kapitałowej Enea

Celem Akcji jest wspieranie najlepszych uczniów w rozwoju ich talentów i zainteresowań, poczucia własnej wartości w społeczności szkolnej i lokalnej, a także kształtowanie aktywnej postawy społecznej dzieci i młodzieży, inspirowanie do działania poprzez popularyzowanie pozytywnych wzorców oraz doprowadzenie do wzrostu aspiracji edukacyjnych i aktywności uczniów.

Uczeń w Akcji może wziąć udział tylko w ramach jednej z wybranych kategorii talentów: Sport, Sztuka, Nauka i tylko w ramach jednej grupy wiekowej.

Możliwość zapoznania się z regulaminem oraz zgłoszenia dziecka do programu istnieje pod adresem:
https://www.enea.pl/pl/akademiatalentow

Pomagamy Stefanii. Cały rok będziemy zbierać nakrętki.!

O tym, że wartością jest pomaganie, wiemy od dawna i angażujemy się w akcje mające na celu, zebranie funduszy na rzecz potrzebujących. Tym razem pomagamy dwuletniej Stefanii i ogłosiliśmy  zbiórkę nakrętek przeznaczonych na leczenie i jej rehabilitację.

Liczymy na to, że wszyscy uczniowie poprą nasza akcję i pomogą w zebraniu funduszy na rzezcz chorej dziewczynki.

Na lekcji u Jana Sebastiana Bacha

Badania dowodzą, że doskonałym narzędziem stymulującym wszechstronny rozwój jest muzyka. Oprócz pobudzania różnych inteligencji łączy obie półkule i wprowadza stan równowagi. Kontakt z muzyką klasyczną pomaga w koncentracji i wzmaga procesy uczenia się.

Dlatego jak co roku najmłodsi uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 29 biorą udział w koncertach Filharmonii Poznańskiej . Pierwsze spotkanie zaplanowane było z Janem Sebastianem Bachem i jego kompozycjami. Dzieci przeniosły się do Kościoła św. Michała w Lipsku, gdzie w pierwszej połowie XVIII wieku Bach jako kantor nauczał śpiewu i tworzył swoje dzieła. Skromny kompozytor był genialnym twórcą.

Czekamy na kolejne spotkania muzyczne, kolejne przeżycia. A z twórczości J. S. Bacha polecamy: Largo z Koncertu G-dur na flet i smyczki oraz Largo z koncertu F-dur na harfę.

„Przyjęcie dla głupca” – pierwszy spektakl „POPkulturalnych rozmów…” po wakacjach

Prawie dwudziestoosobowa grupa uczniów, rodziców, nauczycieli i absolwentów postanowiła spędzić wrześniowy wieczór w Teatrze Nowym, oglądając komedię „Przyjęcie dla głupca”. Spektakl o tytułowym przyjęciu, na które każdy uczestnik przyprowadzić ma jakiegoś „głupca”, by mógł on stać się przedmiotem kpin i potwierdzić tym samym wyższość zapraszających, jak zwykle nas zaskoczył. W pewnym momencie wszystko wymknęło się spod kontroli… Tekst francuskiego dramatopisarza, scenarzysty i reżysera filmowego –   Francisca Vebera – w bardzo przystępny i przepełniony efektownymi zwrotami akcji sposób zarysował charaktery dwóch ludzkich typów.

 

Choć śmialiśmy się do łez, sztuka skłoniła nas do refleksji o  niejednoznaczności dobra i zła, mądrości i głupocie, sukcesie i porażce. Morał? „Nie śmiej się dziadku z czyjegoś wypadku…”

Sezon 2017/2018 rozpoczęty na dobre!

Katarzyna Szyszka

 – opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

PS Projekt graficzny naszego logo – p. Janusz Cieślak.

Dzień Kropki

15.09.2017 obchodziliśmy w  klasie 2 b Dzień Kropki.  Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci z naszej szkolnej klasy zerowej. Na początku zaśpiewaliśmy piosenki o szkole, a po wspólnej zabawie razem z dziećmi z klasy ,,0” wykonaliśmy pracę plastyczną pt. ,, Zaczarowane kropki”. 

Rada rodziców – komunikat

 Szanowni Państwo, Rodzice!

Rada Rodziców serdecznie zaprasza rodziców, szczególnie trójki klasowe na pierwsze zebranie w roku szkolnym 2017/2018, które odbędzie się 27.09.2017 r. o godz. 18.00. Na spotkaniu przedstawimy sprawozdanie finansowe za rok 2016/2017 zatwierdzone przez Komisję Rewizyjną, ramowy program dalszych działań oraz wybierzemy nowe Prezydium.

W roku ubiegłym udało się, zrealizować kilka przedsięwzięć za kwotę 9 581,60 zł:

  1. zakupić sprzęt nagłaśniający w kwocie 4 650,00 zł
  2. dofinansować wycieczki oraz zawody sportowe – 1900,00 zł
  3. ufundować nagrody dla uczniów – 563,30,30 zł
  4. ufundować dla wszystkich dzieci poczęstunek na dzień podróżnika i dzień sportu – 952,20 zł
  5. zrealizować zwroty do klas – 1516,10 zł

 

Udało się  również  pozyskać sponsorów na dzień sportu dla Klas I-III oraz Osobowości roku  za kwotę 800 zł.

Wszelkie aktywności wymagają od nas wszystkich nie tylko osobistego uczestnictwa, ale także wsparcia finansowego, dzięki któremu nabierają realnych kształtów i mogą służyć z korzyścią dla dzieci i młodzieży naszej szkoły.  Z tego względu, tak ważne są Państwa dobrowolne składki i darowizny na rzecz Rady Rodziców. Składki proponujemy pozostawić na takim samym poziomie 50 zł od dziecka, w przypadku rodzeństwa, może być to wpłata za jedno dziecko. Liczy się każda wpłacona kwota w miarę Państwa możliwości. Środki te wrócą do naszych dzieci, w różnej postaci. To my rodzice mamy na to wpływ i decydujemy  o tym.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy podziękować wszystkim, za wpłaty, za działalność, poświęcenie swojego czasu i podjęte działania na rzecz społeczności szkolnej i oczywiście zapraszamy do dalszej współpracy.

Zachęcamy Państwa, byście mimo zmęczenia i wielu obowiązków znaleźli siłę i chęci do pracy na rzecz dzieci, właśnie TUTAJ – W SZKOLE – gdzie spędzają najwięcej czasu.

 

 

 

 

 

III Piknik Poznańskich Olimpijczyków

9 września 2017 roku w Poznaniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyły w  III Pikniku Poznańskich Olimpijczyków. Oprócz spotkania i  zdobycia autografów od ulubionych sportowców dzieci mogły spróbować pod okiem mistrzów poszczególnych dyscyplin sportowych. Wśród nich znajdowała się piłka ręczna plażowa, pchnięcie kulą, a dla szukających mocniejszych wrażeń przygotowana była  

ścianka wspinaczkowa.

Wśród sportowców, którzy uświetnili tę imprezę byli:

Szymon Ziółkowski – Mistrz Olimpijski, Mistrz Świata w rzucie młotem,  

Izabela Dylewska – 2-krotna medalistka Igrzysk Olimpijskich, medalistka Mistrzostw Świata w kajakarstwie,

Elżbieta Urbańczyk – olimpijka, Mistrzyni Świata w kajakarstwie,

Tomasz Majewski – 2-krotny Mistrz Olimpijski, medalista Mistrzostw Świata,

Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w łucznictwie,  

Renata Mauer-Różańska – 2-krotna Mistrzyni Olimpijska i brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich, medalistka Mistrzostw Świata w strzelectwie. 

Podsumowanie akcji PCK GORĄCZKA ZŁOTA

W naszej szkole podczas akcji Gorączka Złota uzbieraliśmy 393 zł. W wyniku tej kampanii do Oddziału Regionalnego Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu wpłynęło 23 100 zł. Dzięki tym środkom finansowym dzieci z najuboższych rodzin mogły wyjechać na kolonie i miło spędzić wakacje.
Składamy ogromne podziękowania uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy zaangażowali się w tę akcję. Specjalne podziękowania kierujemy w stronę nauczycielek i dzieci ze świetlicy szkolnej za nieocenioną pomoc przy zbiórce pieniędzy.

Organizatorzy: Beata Anastaziak i Józefina Kisała

Narodowe Czytanie „Wesela”

W sobotę –  2 września –  przypadła 6. edycja Narodowego Czytania. W tym roku to „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zwyciężyło podczas internetowego głosowania. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku i została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa. W ubiegłym roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim.

Prezydent RP Andrzej Duda napisał w liście inaugurującym: „Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Wesela”, do lektury, która wydobędzie różnorodność bohaterów, wyjątkową scenerię, bogactwo odniesień.”

Nasza szkoła co roku przyłącza się do akcji. Fragmenty dramatu Wyspiańskiego zostały odczytane przez radiowęzeł. Po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą.

Katarzyna Szyszka