MŁODZI GŁOSUJĄ – symulacja wyborów na Prezydenta Miasta Poznania

Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje poglądy i zdanie na temat spraw ważnych dla naszego miasta, regionu, kraju. Dlatego przed wyborami samorządowymi organizujemy symulację głosowania na Prezydenta Miasta Poznania.

Celem akcji jest zachęcenie młodzieży do udziału w życiu publicznym, w tym również do świadomego udziału w wyborach.

Ile waży jeden głos?

W trakcie projektu uczniowie i uczennice zdobędą również wiedzę na temat procedur demokratycznych i znaczenia frekwencji wyborczej.

Symulacja wyborów odbędzie się podczas dużych przerw 18 października 2018 r., a uprawnieni do głosowania będą uczniowie i uczennice najstarszych klas szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych.

Zachęcamy do udziału!

Organizatorki: Anna Matysiak, Renata Zajder

Ogłoszenie

Informujemy, że zgodnie z kalendarzem ZSzOS nr 1  2.11.2017 roku  ( piątek ) jest  dniem  wolnym od zajęć dydaktycznych.  Prosimy o zgłaszanie dzieci  na dyżur opiekuńczy do świetlicy do dnia 26.10.18 roku. Zgłoszenia przyjmują wychowawcy świetlicy.

Dyrekcja ZSzOS nr 1

Ogłoszenie

Dyrekcja Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi Nr. 1 w Poznaniu informuje, że nigdy nie wyrażała zgody na wywieszanie jakichkolwiek  plakatów  wyborczych  kandydatów w wyborach samorządowych.  Dodatkowo umieściła informację o zakazie na budynku szkoły i ogrodzeniu    (Os. Pod Lipami 106) oraz  przy ul. Słowiańskiej 78

„Młodzi listy piszą” – II edycja

Już drugi rok uczniowie klasy 5a biorą udział w ogólnopolskim projekcie międzyszkolnej wymiany listów pod nazwą „Młodzi  listy piszą”. 

Piątoklasiści kontynuują wymianę ze Szkołą Podstawową w Siemowie, zwłaszcza, że w zeszłym roku projekt okazał się strzałem w dziesiątkę i zakończył się wizytą uczniów tamtejszej szkoły w Poznaniu. Pierwsze listy z wakacyjnymi wspomnieniami zostały już wysłane,  uczniowie otrzymali też przesyłkę zwrotną. Czas na napisanie kolejnych…

Katarzyna Szyszka

Dzień Chłopca w klasie 2b

„Dzień Chłopca” w klasie 2b obchodzony był bardzo uroczyście. Dziewczynki przygotowały dla chłopców piękne laurki, rodzice upiekli pyszne babeczki oraz przynieśli smaczny tort. Dodatkowo na zajęciach gościliśmy Panią Olę, która w ramach akcji  „Poznajemy zawody rodziców”,  opowiedziała nam na czym polega zawód sędziego. Dowiedzieliśmy się, jakie trzeba spełnić warunki, aby zostać powołanym na sędziego, jakie szkoły trzeba skończyć , jakiego typu sądy możemy spotkać w naszym kraju, czym zajmuje się sąd rodzinny i karny.  Najciekawsza jednak część spotkania to zaaranżowane przez panią Olę posiedzenie sądu, gdzie w roli adwokata, sędziego, i świadków wystąpiła nasza kasa. Było dużo śmiechu i zabawy. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak interesującym spotkaniu i bardzo dziękujemy Pani Oli, za tak ciekawą lekcję. Kto wie, może w przyszłości to właśnie jeden z nas podejmie się przygotowania do tak trudnego zawodu. 
 
Justyna Duda 

100 dobrych uczynków na 100-lecie niepodległości

Będąc przekonanym, że współczesny patriotyzm najlepiej okazywać poprzez konkretny czyny na rzecz innych, ogłaszamy wielką akcję charytatywną  „100 dobrych uczynków na 100-lecie niepodległości”.

Wszyscy chętni uczniowie będą mogli wylosować lub zaproponować własny „dobry uczynek” do spełnienia. Na zdjęcie, rysunek, notatkę lub jakikolwiek inny dowód wykonania zadania czekamy do 1 listopada.

W okolicach 11 listopada – w 100-lecie odzyskania niepodległości, w holu szkoły stanie „drzewo dobrych uczynków”, udekorowane uczniowskimi pracami.

Pokażmy, że młodzi Polacy potrafią pomagać!

Szczegóły u organizatorek akcji.

Katarzyna Szyszka i Monika Depa

Klasa 2b w gronie finalistów! :)

Podczas zajęć z plastyki klasa 2b wzięła udział w konkursie „Nie śmieć w sieć” organizowanym przez Aquanet SA. Konkurs zaadresowany był do klas szkół podstawowych (klasy 1 – 3), zlokalizowanych na terenie działalności Aguanet S.A . Kampania „NIE ŚMIEĆ W SIEĆ” ma za zadanie uzmysłowić mieszkańcom czego nie należy wrzucać do kanalizacji i które śmieci wrzucane do odpływów są kłopotliwe dla sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni. Uczniowie z klasy 2b zapoznali się najpierw z odpowiednią grafiką oraz animacjami kampanii, a później według własnych pomysłów w grupach tworzyli prace konkursowe.
Jak widać nasze pomysły spodobały się jury, gdyż przygotowana przez klasę praca jest jedną z trzech zwycięskich!
Zgodnie z regulaminem laureaci konkursu (a zatem cała klasa 2B) będzie uczestniczyć w kreatywnej grze zespołowej, która odbędzie się na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach, dodatkowo każde dziecko otrzyma gadżety od Aquanet! Brawo 2b!

Justyna Duda

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

28 września 2018 roku dołączyliśmy do grona 4579 szkół  z całego świata, biorąc udział  w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Tegoroczne święto odbywało się pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami stali się uczniowie klas czwartych i piątych, którzy wcześniej sami perfekcyjnie zdali egzamin z tabliczki mnożenia. Utworzyli oni specjalne 3 – osobowe Komisje Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy z pytaniami z tabliczki mnożenia, odwiedzali podczas lekcji swoich starszych kolegów i przeprowadzali krótkie kartkówki. Każda osoba, która poprawnie odpowiedziała na 5 pytań z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Okazało się, iż w naszej szkole mamy bardzo wielu specjalistów od tabliczki mnożenia. Jednym z nich jest również pani Dyrektor Danuta Mikołajczak- gratulujemy!

 Egzaminy odbywały się również na szkolnych korytarzach. Chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy nie brakowało, czego dowodem były długie kolejki oczekujących na „zbadanie” swojej tabliczkowej wiedzy.

Wszystko odbywało się pod opieką Asystentów z klasy 7b, którzy czuwali nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów oraz byli rewelacyjnymi przewodnikami dla swoich młodszych kolegów.

Przeprowadzona akcja zachęcała do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, nieco inny sposób. Święto było okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. 

Bardzo dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom za rzetelną pracę i zaangażowanie, dzięki czemu święto w naszej szkole upłynęło w sympatycznej atmosferze.

A zatem… do zobaczenia za rok!

Nauczyciele matematyki

Integracja klas 4

Minął wrzesień, a wraz z nim również pełne emocji i pozytywnych wrażeń dni integracji w klasach czwartych. Podczas wyjść uczniowie mieli okazję poznać się bliżej w niecodziennych sytuacjach.

Z marzeniami na Hel

Balony napełnione helem, koperty wypełnione marzeniami i świetna zabawa. Tak uczniowie klasy 4a i 4d spędzili piątkowe przedpołudnie (21.09). Wspólne wyjście na pobliską Cytadelę i aktywnie spędzony czas to, jak się okazało, wspaniały sposób na integrację. Do tego – własnoręcznie upieczone ciasto, iście letnia aura i zabawy na świeżym powietrzu. Czego chcieć więcej?

Natalia Juskowiak

Aleksandra Ostrowska

Chwaliszewo – miasto w mieście

Klasy 4c i 4e wyruszyły 13 września na Chwaliszewo, aby poznać historię trochę zapomnianego zakątka Poznania podczas gry terenowej – Chwaliszewo – miasto w mieście. Zacięta rywalizacja i mroczne zagadki spowodowały, że uczniowie wraz z opiekunami szukali wytchnienia w lodziarni. Trzynasty wcale nie okazał się pechowy!!! Wszystkie zagadki rozwiązane, co potwierdziła pieczęć przybita na kartach pracy. 4c, jak przystało na klasę sportową, wróciła do szkoły pieszo, a 4e dzielnie jej w tym towarzyszyła.

 Monika Szymańska

Jarosław Biskupski