Ogromny sukces w półfinale konkursu recytatorskiego

Półfinał konkursu recytatorskiego, organizowanego przez Stowarzyszenie The Art, odbył się 21 maja w siedzibie Studia Aktorskiego STA. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klas czwartych: Antonina Wojtczak z 4a oraz Alicja Król z 4c. Tosia zaprezentowała utwór „Śpieszmy się” Jana Twardowskiego, natomiast Alicja wiersz „Rupaki” Danuty Wawiłow.  O prestiżu konkursu świadczy choćby skład jury. Uczestników oceniali aktorzy: Waldemar Szczepaniak z Teatru Nowego i Kornelia Trawkowska z Teatru Polskiego, którzy są również wykładowcami w STA.

Miło mi poinformować, że w ścisłym finale wystąpi Antonina Wojtczak!

Ostateczne rozstrzygnięcie odbędzie się już za tydzień, 28 maja o 14.00 na Scenie Wspólnej.  Tosia zaprezentuje się więc na prawdziwej teatralnej scenie. Emocji na pewno nie zabraknie!

Zaczynamy trzymać kciuki!

Katarzyna Szyszka

 

 

 

 

Ruszyła PORA NA DEBATOWANIE

Zakończyła się pierwsza faza turnieju debat oksfordzkich. Reprezentacje klas siódmych szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych zmierzyły się w debatach z tezą: „W polskich szkołach należy zlikwidować zadania domowe”.

W kolejnej turze rozgrywek debatować będą ze sobą reprezentacje następujących klas: IIa vs. IIb1, IIIa vs. 7a, IIIb vs. 7 b.

Teza następnej debaty: „Polska powinna postawić na energetykę jądrową”.

Wszystkim mówcom życzę powodzenia!

koordynatorka – Renata Zajder

 

Kiermasz charytatywny

W dniu 16 maja podczas zebrań z rodzicami zbieraliśmy pieniądze na rzecz budowy przedszkola w Agereselam.
Akcja zakończyła się  sukcesem.
Zebraliśmy kwotę:
760,85 zł. Ogromne podziękowania dla rodziców i uczniów naszej szkoły.
SZKOLNY WOLONTARIAT

Raz… dwa… trzy – teraz Ty! Zabawy podwórkowe na Scenie Wspólnej

Klasa 4a na pewno to potwierdzi – zajęcia na Scenie Wspólnej, związane z trochę już zapomnianymi zabawami podwórkowymi, to znakomita zabawa. Wyliczanki, guma, lina, łapki, piłka, zabawa w chowanego, klasy, malowanie kredą – każdy znalazł coś dla siebie! Było mnóstwo śmiechu, zabawy, zdrowej rywalizacji. Do tego doskonali animatorzy i muzyka na żywo. Zabawy podwórkowe – polecamy każdemu!

Katarzyna Szyszka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mistrz Wielkopolski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2017/2018

W dniu 10 maja w Kaliszu został rozegrany Finał Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt i chłopców. Bezkonkurencyjnym w tym roku okazała się Szkoła Mistrzostwa Sportowego , Gimnazjum nr 5 w Poznaniu. Dziewczęta i chłopacy pewnie wygrali wszystkie mecze w stosunku 2-0. 
Ostateczne klasyfikacja dziewcząt:
1. Gimnazjum nr 5 Poznań
2. ZSMS Poznań
3. Szkoła Podstawowa nr 24 Kalisz
4. Szkoła Podstawowa nr 1 Turek 
Skład zwycięskiego zespołu:
Wiktoria Wnuk – kapitan, Martyna Pisarska, Wiktoria Pisarska, Jagoda Szybińska, Natalia Szybińska, Wiktoria Zajączkowska, Wiktoria Niwald, Majka Olszewska, Natalia Czajka, Kamila Drewicz, Weronika Ziętkiewicz, Agata Lavrin, trener – Dariusz Ciszak
Ostateczna klasyfikacja chłopców:
1. Gimnazjum nr 5 Poznań
2. Szkołą Podstawowa nr 24 Kalisz
3. Szkoła Podstawowa nr 3 Nowy Tomyśl
4. Szkoła Podstawowa nr 6 Września
Skład zwycięskiego zespołu:
Dawid Dulski, Maciej Konkiewicz – kapitan, Arkadiusz Drzewicki, Jakub Wyszomirski, Hubert Juszczak, Filip Kowalski, Maks Bartkowiak, Bartosz Socha, Marcin Łukasiewicz, Marceli Durski, Jan Majchrzak, Patryk Świetlicki, trener – Piotr Kołodziejski

Wyniki konkursu recytatorskiego

W wyniku przesłuchań uczestników 14.05.2018 roku wyłoniono dwie osoby, które będą reprezentować szkołę w półfinale konkursu Stowarzyszenia The Art.

Alicja Król

Antonina Wojtczak

Dziękujemy wszystkim uczestnikom  za wzięcie udziału. Gratulujemy doboru utworów i  umiejętności recytatorskich.

Malgorzata Taffel

Katarzyna Szyszka

Natalia Juskowiak

Dni Języków Obcych

Dni Języków Obcych stanowią znakomitą okazję do poznania i praktycznego zastosowania przez uczniów języków, którymi posługuje się współczesny świat. To także zachęta do rozpoczęcia i kontynuowania przygody jaką może być nauka języków obcych.

W ramach wydarzeń, uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum uczestniczyli w przedstawieniu pt.: ”One Day in London” w ramach projektu „The Easy English Theatre”.

„The Easy English Theatre” to projekt, dzięki któremu uczniowie zyskują niepowtarzalną szansę rozwinięcia kompetencji językowych poprzez kontakt z utalentowanymi, młodymi brytyjskimi aktorami. To również emocjonujące spotkanie z żywym językiem. “One Day in London” jest autorskim przedstawieniem teatralnym, opowiadającym o ciekawym, pełnym przygód dniu zwyczajnego nastolatka imieniem Chris. Widzowie towarzyszą młodemu bohaterowi, gdy ten przemierzając ulice Londynu na każdym kroku wplątuje się w niecodzienne, a przy tym przekomicznie sytuacje.

Oprócz przedstawienia, wiele atrakcji przygotowano dla uczniów w piątek 27.04, na terenie szkoły. Uczniowie wzięli udział m.in. w warsztatach interpretatorskich, filmowych czy konkursie na plakat przedstawiający wybraną legendę. Niemałą atrakcją był również Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, w trakcie którego uczestnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności językowe i wokalne.

Do naszej szkoły zostali w tym dniu zaproszeni studenci i pracownicy różnego rodzaju filologii UAM w Poznaniu, aby pokazać uczniom, że warto uczyć się innych języków, w tym takich jak: rumuński, turecki, japoński, hindi, włoski, hiszpański, francuski, arabski czy rosyjski. Zaproszeni goście przygotowali materiały, prezentacje i ćwiczenia po to, by uczniowie mogli bliżej poznać kulturę, zwyczaje, specyfikę danego języka, jak i podstawowe zwroty.

Monika Urbańska-Wojtacha