Przedwakacyjna integracja klas 4a i 5b

Oceny wystawione, za oknem piękna pogoda – czas opuścić szkolne ławki. Wykorzystując ostatnie chwile roku szkolnego, uczniowie i uczennice klas 4a i 5b zwiedzili Stadion Miejski, na którym na co dzień gra ukochany przez wielu Lech Poznań oraz zorganizowali piknik na Cytadeli. Był to również czas na integrację, rozmowy o wakacyjnych planach, zabawę i śmiech.

Katarzyna Szyszka

Anna Matysiak

Nagrody w konkursie „ŻYWA OKŁADKA”

 W przeddzień wakacji zwycięzcy konkursu czytelniczo – fotograficznego otrzymali swoje nagrody. Piękne albumy związane z malarstwem otrzymali uczniowie klasy 4a: Antonina Wojtczak, Stanisław Wesołek i Kuba Perz.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Szyszka

Małgorzata Masłowska – Taffel

„Robinsonson” zakończył kolejny teatralny sezon „POPkulturalnych rozmów…”

Na sam koniec wisienka na torcie – spektakl na scenie Studia Aktorskiego STA –  „Robinsonson” w reż. Mariusza Zaniewskiego, w wykonaniu III roku. Świetny tekst, wspaniała gra, wiele emocji, ekologiczne przesłanie. Będziemy tu wracać! Chcemy więcej!

Teatralny sezon 2017/2018 oficjalnie można uznać za zamknięty. Za nami 10 spektakli:

  • W teatrze można dobrze się pośmiać – „Przyjęcie dla głupca” w Teatrze Nowym.
  • Prawdziwy strzał w dziesiątkę – spektakl „Nine” w Teatrze Muzycznym.
  • Klasyka odczytana na nowo – „Iwona, księżniczka Burgunda” w Teatrze Nowym.
  • Największe musicalowe i filmowe przeboje w Teatrze Muzycznym – koncert „Z Broadwayu do Hollywood 2” w Teatrze Muzycznym.
  • 40 lat minęło – koncert „Życie to nie teatr” w Teatrze Nowym.
  • Trudny temat żałoby – „Dom Bernardy Alba” w Teatrze Nowym.
  • Twarzą twarz z legendą – „Baron Münchhausen” w Teatrze Animacji.
  • Siła, młodość i muzyka – „Footloose” w Teatrze Muzycznym.
  • Zakończenie sezonu – „Robinsonson” na Scenie STA.

 

Już teraz zdradzę, że bilety na najnowszą premierę Teatru Muzycznego – „Rodzinę Adamsów” mam już zarezerwowane! Do zobaczenia na jesiennym spektaklu!

Katarzyna Szyszka

 – opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

 

 

 

Konkurs „ŻYWA OKŁADKA” rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że kolejną edycję konkursu czytelniczo – fotograficznego wygrała Antonina Wojtczak z klasy 4a. Jej  praca dotycząca „Ani z Zielonego Wzgórza” najbardziej wpisywała się w zasady tworzenia „żywej okładki” (dobór kostiumów, kapelusza, odpowiednia postawa, obróbka graficzna).

 II miejsce przypadło Stanisławowi Wesołkowi z 4 a za okładkę „Harry Potter”,  natomiast III zajął Kuba Perz, również uczeń 4a, który wykonał całą serię okładek do „Mikołajka”.

Jury (p. Katarzyna Szyszka, p. Ewelina Fordońska, p. Małgorzata Masłowska – Taffel oraz p. Przemysław Garczyński z bloga 3telnik.pl) postanowiło wyróżnić również Kingę Ziółkowską z klasy 6b.

Wszystkie prace można oglądać do końca roku szkolnego na II piętrze.

Serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Szyszka

Małgorzata Masłowska – Taffel

Uczniowie z Siemowa z wizytą w klasie 4a

Przez cały rok szkolny grupa uczniów z klasy 4a brała udział w ogólnopolskim projekcie „Młodzi listy piszą”, w ramach którego wymieniała listy ze Szkołą Podstawową w Siemowie. Na zakończenie projektu –  13 czerwca –  uczniowie z Siemowa przyjechali do Poznania. Był czas na rozmowy, żarty, przełamanie pierwszych lodów. Rodzice przygotowali poczęstunek, uczniowie zwiedzili szkołę. Wszystko odbyło się w atmosferze życzliwości i radości ze spotkania. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele zgodnie stwierdzili, że projekt warto kontynuować.

Katarzyna Szyszka – koordynatorka projektu

Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego

Z radością informuję,że nasze uczennice i uczeń z Gimnazjum zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pt.”Wolność-fotoreportaż” pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego organizowanego przez IX LO w Poznaniu. Na konkurs wpłynęło ok. 150 prac, a czworo naszych uczniów w kategorii wiekowej „gimnazjum” w finale zajęło:
-I miejsce-Maja Mamet,
-III miejsce-Julia Wachowiak,
-wyróżnienie-Malwina Grot,
-wyróżnienie-Filip Biegański
Gratulujemy i życzymy kolejnych,udanych kadrów!
 
Ewelina Fordońska

 

Sukces w konkursie informatycznym

Uczniowie Gimnazjum nr 5 w składzie: Bartosz Demski, Szymon Kutynia, Paweł Charkiewicz zajęli I miejsce w konkursie „O tytuł najlepszego programisty miasta Poznania”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bartosz Olek