III Piknik Poznańskich Olimpijczyków

9 września 2017 roku w Poznaniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyły w  III Pikniku Poznańskich Olimpijczyków. Oprócz spotkania i  zdobycia autografów od ulubionych sportowców dzieci mogły spróbować pod okiem mistrzów poszczególnych dyscyplin sportowych. Wśród nich znajdowała się piłka ręczna plażowa, pchnięcie kulą, a dla szukających mocniejszych wrażeń przygotowana była  

ścianka wspinaczkowa.

Wśród sportowców, którzy uświetnili tę imprezę byli:

Szymon Ziółkowski – Mistrz Olimpijski, Mistrz Świata w rzucie młotem,  

Izabela Dylewska – 2-krotna medalistka Igrzysk Olimpijskich, medalistka Mistrzostw Świata w kajakarstwie,

Elżbieta Urbańczyk – olimpijka, Mistrzyni Świata w kajakarstwie,

Tomasz Majewski – 2-krotny Mistrz Olimpijski, medalista Mistrzostw Świata,

Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w łucznictwie,  

Renata Mauer-Różańska – 2-krotna Mistrzyni Olimpijska i brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich, medalistka Mistrzostw Świata w strzelectwie. 

DZIEŃ SPORTU W SPORTOWEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 29 W POZNANIU

Dzień 3 czerwca  nie był zwyczajnym dniem. Śmiało potwierdzić to mogą wszyscy uczniowie, zarówno przedszkolacy jak i wszystkie dzieci nauczania wczesnoszkolnego, którym nie zabrakło w tym dniu rozrywki. Jak co roku na naszych milusińskich czekały niezliczone atrakcje m.in. : dmuchany zamek oraz liczne konkurencje sportowe.

Zdjęcie z wydarzenia Zdjęcie z wydarzenia Zdjęcie z wydarzenia

Festyn sportowo-rekreacyjny dla przedszkoli

W drugim tygodniu czerwca na terenie naszej szkoły gościliśmy przedszkolaki z zaprzyjaźnionych z nami przedszkoli. Wszystkie dzieci uczestniczyły przez cały rok w zajęciach sportowych organizowanych i prowadzonych przez naszych nauczycieli  p. Sylwię Obst i p. Piotra Kołodziejskiego. Aktywność fizyczna odpręża, sprzyja zdrowiu, kształtuje charakter dodaje pewności siebie. Ruch wzbogaca i ubarwia życie, czyni je radosnym i pogodnym. W związku z tym, że dzieci posiadają naturalną potrzebę ruchu postanowiliśmy  wykorzystać  naturalne predyspozycje i przygotowaliśmy dla naszych milusińskich moc atrakcji w postaci festynu sportowego.

FESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY W SZKOLE SPORTOWEJ NR 29 W POZNANIU

W pierwszym tygodniu czerwca na terenie naszej szkoły odbył się wielki festyn sportowo-rekreacyjny dla dzieci nauczania wczesnoszkolnego. Na naszych najmłodszych czekało wiele konkurencji. Dzieci ścigały się na bieżni, skakały w dal. Wiele radości sprawiły uczniom również m.in. zawody w przejściu przez tunel, rzucanie do celu czy chodzenie na szczudłach. Dzieci poznały także zabawy, w które bawili się jeszcze z pewnością ich rodzice i dziadkowie, np. ślimak, chłop, gra w klasy czy w gumę; a to wszystko przy dźwiękach dziecięcych przebojów. Dzieci podsumowały imprezę krótko: „Proszę pani, to był nasz najlepszy dzień w szkole”!

 

 

MISTRZOSTWO Poznania szkół gimnazjalnych w badmintonie chłopców

Kolejny raz jesteśmy MISTRZAMI Poznania szkół gimnazjalnych w badmintonie chłopców.

21.11.2013r w Gimnazjum nr 26 odbył się finał Gimnazjady w badmintonie chłopców.

Do finału zakwalifikowały się 4 zespoły. Nasza drużyna w składzie Bartosz Łosiak i Jakub Szwedowicz w półfinale pokonali gospodarza turnieju Gimnazjum nr 26 3:1. W finale spotkali się z Gimnazjum nr 24. Pojedynki były bardzo wyrównane, ale sportową ambicją i determinacją Bartek i Kuba wygrali 3:2 stając się mistrzami Poznania.

Rozgrywki badmintona szkół podstawowych

Uczennice naszej szkoły zwyciężyły w półfinale rozgrywek badmintona szkół podstawowych miasta Poznania i awansowały do finału.

Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce w I etapie rozgrywek badmintona szkół podstawowych miasta Poznania.