Spotkanie z Marcinem Prusem

13 października w sali sportowej klubu „Posnania” odbyło się spotkanie z byłym reprezentantem Polski, mistrzem Świata i Europy oraz wielokrotnym mistrzem Polski, Marcinem Prusem.  W spotkaniu pod patronatem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz Akademii SOS wzięła udział  cała szkoła. Pan Marcin gościł już u nas w zeszłym roku, ale każde spotkanie z tą barwną postacią jest dla nas wielkim przeżyciem. Czekamy już na następne spotkanie.

img_1820 img_1822 img_1823 img_1829 img_1833 img_1835 img_1836 img_1838

Finały Miasta Poznania dziewcząt w plażowej piłce siatkowej

W dniu 30 maja na boiskach Gimnazjum nr 33 odbyły się finały Miasta Poznania dziewcząt w piłce siatkowej plażowej. W tegorocznej imprezie wzięło udział 29 par, szkół gimnazjalnych. Nasza szkoła została rozstawiona jako najlepsza para tego turnieju. W zawodach nasze gimnazjum reprezentowały 2 pary: pierwsza to Agata Sklepik i Katarzyna Balicka, druga para: Katarzyna Bagrowska i Sylwia Słońska trenerem był Pan Dariusz Ciszak. Obie pary świetnie spisały się ,aż do samego finału w eliminacjach poprzez ćwierćfinały i półfinały gdzie pewnie pokonywały swoje rywalki. Do bratobójczego pojedynku doszło dopiero w samym finale gdzie dwie nasze pary walczyły o złoto, tytuł najlepszej pary siatkarskiej na plaży w roku szkolnym 2015/2016 i przepustkę do finału wojewódzkiego. Po bardzo zaciętym pojedynku 15:13;15:13 wygrała para Słońska-Bagrowska, które pokonały swoje koleżanki Balicka-Sklepik. Nasza szkoła podobnie jak rok temu zajęły 1 i 2 miejsce w siatkówce plażowej i potwierdziła miano najlepszej szkoły gimnazjalnej dziewcząt w siatkówce zarówno halowej (Mistrzostwo Wielkopolski) jak również na plaży. Przed nami finały mistrzostw Wielkopolski w Wrześni w dniu 6 czerwca. Za dziewczyny trzymamy kciuki i życzymy powodzenia. Wszystkie startujące pary to zawodniczki KS Energetyk Poznań gdzie na co dzień trenują nasze uczennice.

Katarzyna Bagrowska w ataku

Katarzyna Bagrowska w ataku

Katarzyna Balicka w ataku

Katarzyna Balicka w ataku

Mistrzynie i vice Mistrzynie Miasta Poznania w siatkówce plażowej w roku szkolnym 2016

Mistrzynie i vice Mistrzynie Miasta Poznania w siatkówce plażowej w roku szkolnym 2016

W akcji Sklepik-Balicka

W akcji Sklepik-Balicka

Piąteczka Mistrzem !!!

W dniach 27-28 kwietnia w Wrześni odbył się finał Wielkopolski w piłce siatkowej gimnazjów. Po zeszłorocznym srebrnym medalu uczennice Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego pełni nadziei udały się na kolejne finały. W rozgrywkach finałowych wzięły udział 8 najlepszych zespołów z województwa. Do rywalizacji przystąpiły szkoły z Szamotuł, Środy Wlkp., Piły, Kalisza, Gostynia, Turku oraz gospodarz Września. Zespoły zostały rozlosowane na dwie grypy. W grupie A rywalizowały z nami Szamotuły, Środa i Kalisz. W grupie B: Września, Gostyń, Turek i Piły. W pierwszym dniu rywalizacji mecze toczyły się w grupach systemem każdy z każdym gdzie wszystkie mecze rozstrzygnęliśmy bardzo pewnie na swoją korzyść 2-0. W grupie B zespołem bezkonkurencyjnym okazał się zespół z Piły, który podobnie do nas wygrał swoje mecze grupowe. W półfinale przyszło nam się zmierzyć z zespołem Gostynia, który tuż za Piłą na 2 miejscu uplasował się w grupie B. Mecz wygrywamy 2:1 (25:10;23:25;15:4) w drugim półfinale Piła w podobnym stosunkiem setów wygrywa mecz z Środą i znamy już swojego przeciwnika w finale. Mecz finałowy od początku potoczył się po naszej myśli gdzie pierwszego seta wygrywamy do 8, a później w drugim secie przyszło dużo rozprężenie i przegrywamy go do 19. W tie breaku pewnie wygrywamy do 3 i pierwszy raz w historii Gimnazjum nr 5 zostaje Mistrzem Wielkopolski w Piłce Siatkowej dziewcząt.Radość połączona z łzami szczęścia zagościła na twarzach dziewcząt.  W dniach 19-22 czerwca nasze zawodniczki wybierają się na Finały Mistrzostw Polski do Kołobrzegu gdzie w doborowym towarzystwie 16 najlepszych szkół gimnazjalnych będą rywalizować o tytuł Mistrzowski

Wybrano też najlepsze zawodniczki Turnieju:
MVP – Agata Sklepik
Najlepsza Atakująca – Katarzyna Bagrowska
Najlepsza libero – Sylwia Słońska
Najlepsza zawodniczka – Natalia Budnik
Wszystkie wymienione zawodniczki to uczennice Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 5 w Poznaniu, a trenujące na co dzień w KS Energetyk Poznań. Złotymi medalistkami zostały:
Agata Sklepik – kapitan, Katarzyna Bagrowska, Katarzyna Balicka, Katarzyna Krenz, Sylwia Słońska, Natalia Budnik, Natalia Szybińska, Jagoda Szybińska, Wiktoria Pisarska, Martyna Pisarska, Anastazja Zajączkowska, Kamila Drewicz, trener Dariusz Ciszak

Finał - zdjęcie zbiorcze

Finał – zdjęcie zbiorcze

Gimnazjum nr 5 Poznan

Gimnazjum nr 5 Poznan

Katarzyna Bagrowska - najlepsza atakująca

Katarzyna Bagrowska – najlepsza atakująca

MVP Agata Sklepik

MVP Agata Sklepik

Najlepsze z najlepszych

Natalia Budnik - najlepsza zawodniczka turnieju

Natalia Budnik – najlepsza zawodniczka turnieju

Piateczka

Sylwia Słońska - najlepsza libero

Sylwia Słońska – najlepsza libero

Szkolenie dla nauczycieli

W dniu 13 kwietnia w Gimnazjum nr 5 w Poznaniu odbyło się szkolenie dla nauczycieli i trenerów piłki siatkowej z tematyki „Siatkówka Najmłodszych”. Na szkoleniu było obecnych 54 nauczycieli i trenerów piłki siatkowej. W pokazie wystąpiły uczennice klas IV oraz VI które biorą udział w Akademii SOS i są wychowankami KS Energetyk Poznań.

Plan szkolenia:
TEORIA: 10:00-11:00 część teoretyczna „Żywienie młodego sportowca” – Justyna Sobota – dietetyk sportowy, Model Mistrzostwa Sportowego w Gimnazjum nr 5 w Poznaniu: – Sławomir Anioł – dyrektor ds. Sportowych w Gimnazjum nr 5 – Dariusz Ciszak – koordynator Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Gimnazjum nr 5 – Dominik Hajduk – Przedstawienie Platformy internetowej „Młodzieżowej Akademii Siatkówki”.

PRAKTYKA: 11:00-13:30 część praktyczna „Nauka zagrywki u najmłodszych – początkiem gry” – Dariusz Ciszak, „Poruszanie się – celem przyjęcia piłki” – Dariusz Ciszak, „Uczymy Ataku – największa radość w treningu młodego siatkarza” – Dominik Hajduk, „Nauka Bloku – skakać czy nie skakać, największy dylemat” – Marcin Patyk.

c1 c2 c3

Finał Gimnazjady Dziewcząt Miasta Poznania

W dniu 30 marca odbył się finał Gimnazjady Miasta Poznania. Zawody zostały rozegrane przez SZS Poznań na hali widowiskowo-sportowej w Arenie. Do rywalizacji finałowej w tym roku przystąpiły następujące szkoły gimnazjalne z terenu Poznania: Gimnazjum nr 30, Gimnazjum nr 65 oraz  Gimnazjum SMS.  System rozgrywek był „każdy z każdym” gdzie pewnie wygraliśmy wszystkie mecze w stosunku 2-0 i kolejny już rok po roku nasze Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 5 w Poznaniu – Siatkarski Ośrodek Szkolny zdobyło tytuł Mistrza  Poznania w siatkówce dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały następujące zawodniczki: Agata Sklepik – kapitan, Katarzyna Bagrowska, Katarzyna Balicka, Aleksandra Łyskanowska, Sylwia Słońska, Julia Kohut, Natalia Budnik, Natalia Szybińska, Jagoda Szybińska, Martyna Pisarska, Wiktoria Pisarska, Anastazja Zajączkowska, Kamila Drewicz, trenerem zespołu Dariusz Ciszak. Kolejnym etapem zmagań naszych siatkarek będzie finał Wielkopolski, który odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia w Wrześni.

Serdecznie Gratulujemy i życzymy powodzenia na Finałach Wojewódzkich

IMG_1794

VII CHARYTATYWNY RODZINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ POZNAŃSKIEJ AKADEMII SOS „RAZEMDOPRAGI” ZA NAMI

W niedzielę 20 marca hala „Posnania” pękała w szwach. Prawie 100 osób zmierzyło się w rodzinnym charytatywnym turnieju piłki siatkowej. Tym razem graliśmy dla młodych, utalentowanych szczypiornistów klubu MKS Poznań marzących o wyjeździe na swój pierwszy wielki, międzynarodowy turniej piłki ręcznej gdzie będą mogli zaprezentować swoje umiejętności.

Celem naszego turnieju  było również uświadomienie rodzicom jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywają pozytywne relacje i więzi rodzinne. Więzi rodzicielskie można doskonale rozwijać poprzez wspólną rodzinną aktywność fizyczną. Rodzinne uprawianie sportów buduje zarówno silne relacje rodzic-dziecko, jak również kształtuje w dziecku nawyk i zamiłowanie do uprawiania sportu.
Wskazywanie odpowiednich postaw, pomoc w dokonywaniu właściwych wyborów czy wreszcie kształtowanie zdrowych nawyków to zadania nie tylko szkoły czy klubu, ale również rodziców.

Uprawianie sportu przez dziecko wspaniale rozwija jego systematyczność, dyscyplinę i wytrwałość w dążeniu do celu, współodpowiedzialność, a także pomaga radzić sobie z emocjami.

Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych (młodszej –rocznik 2004 i starszej >2003) na sześciu boiskach w grupach system każdy z każdym.  Do finałów zakwalifikowanych zostało sześć drużyn, które stoczyły między sobą walkę o laur zwycięzcy i statuetki. Rywalizacja była bardzo zacięta, a o zwycięstwie w całych rozgrywkach decydowały małe punkty. Ogromnie cieszy nas fakt, że idea charytatywnych rodzinnych turniejów padła na podatny grunt. W kolejnych edycjach biorą udział powracające duety, które połknęły bakcyla rodzinnego grania jak i nowe zespoły. Dzieci rozwijają swoją siatkarską pasję  i „zarażają” nią swoich najbliższych.

W turnieju wzięło udział 39 par a kwotę 800zł przekazaliśmy  klubowi MKS POZNAŃ.

Trenerzy: Dagmara Ciarka, Piotr Kołodziejski

kolaz- turniej rodzinny 1 kolaz- turniej rodzinny 2 kolaz- turniej rodzinny 3

 

I Ogólnopolski Turniej Kadetek o Puchar Prezesa KS Energetyk Poznań.

W dniach 5-6 marca w hali sportowej Arena odbył się I Ogólnopolski Turniej Kadetek o Puchar Prezesa KS Energetyk Poznań. Uczennice Gimnazjum nr 5 Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego uczęszczające na co dzień do klas Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego trenujące w KS Energetyk Poznań zmierzyły się z najlepszymi zespołami z województw jak również medalistami zeszłorocznych rozgrywek finału Mistrzostw Polski. Rozgrywki obserwował Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS Szczyrk Grzegorz Wagner, natomiast uroczystego otwarcia dokonał Prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Turniej zakończył się zwycięstwem zespołu Lider Budowlani Konstantynów Łódzki. W dzisiejszych meczach, które obserwował trener kadry Grzegorz Wagner Impel Wrocław uległ APS Rumia 0:3, MKS Zorza Wodzisław Śląski uległa Liderowi Wałcz 0:3, Impel pokonał Zorzę 2:1, Energetyk Poznań przegrał z Liderem Konstantynów Łódzki 1:2, Energetyk uległ Rumii 1:2 a w ostatnim meczu Lider pokonał Wałcz 2:1.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i stanowił znakomite przetarcie przed nadchodzącymi ćwierćfinałami Mistrzostw Polski, które odbędą się 17-20.03.2016 w hali przy ul. Bukowskiej.

Kolejność turnieju i najlepsze zawodniczki drużyny:

  1. Lider Budowlani Konstantynów Łódzki – Barbara Lewandowska
  2. APS Rumia – Sandra Korusiewicz
  3. Impel Wrocław – Magdalena Nowak
  4. Energetyk Poznań – Alicja Szafrańska
  5. UKS Libero Wałcz – Karolina Stróżyk
  6. MKS Zorza Wodzisław Śląski – Patrycja Papszun

12

II Ogólnopolski Turniej Młodziczek o Puchar Prezesa klubu sportowego Energetyk Poznań

Wielkie emocje na boiskach poznańskiej „Areny”. W dniach 27-28 lutego odbył się II Ogólnopolski Turniej Młodziczek o Puchar Prezesa klubu sportowego Energetyk Poznań, w którego barwach występują uczennice SOS z Gimnazjum nr 5 w Poznaniu. Za nami udany siatkarski weekend. Turniej organizowany przez nasz klub stał na wysokim poziomie sportowym, a wszyscy uczestnicy wyjechali uśmiechnięci i zadowoleni. Wysoki poziom zapewniły czołowe zespoły Polski. Obserwatorem turnieju był Pan Grzegorz Wagner, trener młodzieżowych kadr Polski. Wszyscy zgodnie potwierdzili już swój udział w przyszłorocznej edycji turnieju.

Wyniki:
Klasyfikacja końcowa:
I – IMPEL Wrocław
II – UKS Źródełko Katowice
III – MUKS Joker Świecie
IV – LTS Legionovia Legionowo
V – UKS Pomorzanie Szczecin
VI – KS Energetyk Poznań II
VII – KS Energetyk Poznań I
VIII – BKS Aluprof Bielsko-Biała
IX – IN-SEL MKS 16 Łódź

Najlepsze zawodniczki:
IMPEL Wrocław – Katarzyna Grala
UKS Źródełko Katowice – Natalia Ciesielska
MUKS Joker Świecie – Sandra Konowalczyk
LTS Legionovia Legionowo – Magdalena Rogalska
UKS Pomorzanie Szczecin – Julia Mazur
KS Energetyk Poznań II – Marianna Podobińska
KS Energetyk Poznań I – Natalia Budnik
BKS Aluprof Bielsko-Biała – Ewa Kostera
IN-SEL MKS 16 Łódź – Martyna Mroczyńska

SZKOLENIE COACHING SPORT W GIMNAZJUM 5 S.O.S. W POZNANIU

Dnia 23.02.2016 w hali sportowej Posnania w gimnazjum nr 5 w Poznaniu odbyło się szkolenie organizowane przez Coaching Sport, którego przedstawiciela trenera Roberta Bałuszyńskiego oraz trenera prowadzącego Tomasza Wasilkowskiego mieliśmy przyjemność gościć w naszych progach.

Szkolenie było kierowane do wszystkich nauczycieli oraz trenerów piłki siatkowej, którzy chcieli zgłębić swoją wiedze z zakresu metodyki nauczania ataku oraz doskonalenia tego rzemiosła.

W  zajęiach uczestniczyli trenerzy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Gimnazjum nr 5 oraz trenerzy poznańskiej Akademii S.O.S. również przy Gimnazjum nr 5, natomiast w prowadzeniu zajęć pomagały uczennice S.O.S. z Gimanzjum nr 5 z klas I,II oraz III.

Podczas szkolenia mieliśmy możliwość podpatrzć jak pracują najlepsi trenerzy w Polsce oraz na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas pracy z młodzieżą. Nasze uczennice mogły doświadczyć „plusligowej” ręki podczas treningu doskonalenia elementu ataku, który był tematem głównym. Ponadto mogliśmy rozwiać nasze watpliwośći pytając o rzezcy, które  na co dzień nas nurtują.

Wszyscy zyskaliśmy na tym szkoleniu rozszerzając wachlarz naszych umiejętnośći trenerskich i siatkarskich.

IMG_1629

Kadetki z S.O.S. Gimnazjum nr 5 w Poznaniu najlepsze w Wielkopolsce

W dniach 12-14 lutego w Pile odbył się finał Wielkopolski w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii kadetek. Uczennice S.O.S. w Gimnazjum nr 5 w Poznaniu na co dzień reprezentujące barwy KS Energetyk Poznań wywalczyły zloty medal a tym samym prawo gry w rozgrywkach centralnych.

W turnieju mistrzowskim zachowaliśmy najwięcej zimnej głowy i do samego końca graliśmy w pełni skoncentrowani. Jako jedyna drużyna musieliśmy rozegrać po dwa mecze w dwa dni co nie stawiało nas w komfortowej sytuacji.

Pierwszy bardzo trudny mecz z Piątką Turek (jak później okazało się mecz o złoto) pokazał że te dwa zespoły będą liczyć się w turnieju. Wygrywamy 3:1. W popołudniowej serii gramy z faworyzowanym PTPS Piła. Po wyrównanej walce przegrywamy 1:3 i to Piła wydaje się być pewną zwycięstwa w turnieju.

Niedzielę rozpoczynamy już o 9:00 meczem z Amberem. Dziewczęta są skoncentrowane i pewnie pokonują kaliszanki 3:0.

Miejscowe w pierwszym meczu zdecydowanie przegrywają z Piątką Turek i rozpoczyna się liczenie setów oraz małych punktów. Nasze zawodniczki w ostatnim pojedynku pokonują UKS Środę Wielkopolską i do pełni szczęścia brakuje nam 24 małych punkcików, które Amber Kalisz musi urwać gospodyniom. Podopieczne Olgi Owczynnikowej łatwo pokonują Piłę 3:0 i wszystko jest jasne.

Radość szczęście i gratulacje. Poznanianki z rąk Prezesa WZPS Damiana Gapińskiego odbierają medale i flagę Mistrza, która zawiśnie w hali przy Bukowskiej. Trzy nagrody indywidualne dla naszych dziewczyn.

Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą sportową walkę wszystkim uczestnikom finału.

s1 s2 s3 s4