„Robinsonson” zakończył kolejny teatralny sezon „POPkulturalnych rozmów…”

Na sam koniec wisienka na torcie – spektakl na scenie Studia Aktorskiego STA –  „Robinsonson” w reż. Mariusza Zaniewskiego, w wykonaniu III roku. Świetny tekst, wspaniała gra, wiele emocji, ekologiczne przesłanie. Będziemy tu wracać! Chcemy więcej!

Teatralny sezon 2017/2018 oficjalnie można uznać za zamknięty. Za nami 10 spektakli:

  • W teatrze można dobrze się pośmiać – „Przyjęcie dla głupca” w Teatrze Nowym.
  • Prawdziwy strzał w dziesiątkę – spektakl „Nine” w Teatrze Muzycznym.
  • Klasyka odczytana na nowo – „Iwona, księżniczka Burgunda” w Teatrze Nowym.
  • Największe musicalowe i filmowe przeboje w Teatrze Muzycznym – koncert „Z Broadwayu do Hollywood 2” w Teatrze Muzycznym.
  • 40 lat minęło – koncert „Życie to nie teatr” w Teatrze Nowym.
  • Trudny temat żałoby – „Dom Bernardy Alba” w Teatrze Nowym.
  • Twarzą twarz z legendą – „Baron Münchhausen” w Teatrze Animacji.
  • Siła, młodość i muzyka – „Footloose” w Teatrze Muzycznym.
  • Zakończenie sezonu – „Robinsonson” na Scenie STA.

 

Już teraz zdradzę, że bilety na najnowszą premierę Teatru Muzycznego – „Rodzinę Adamsów” mam już zarezerwowane! Do zobaczenia na jesiennym spektaklu!

Katarzyna Szyszka

 – opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

 

 

 

„POPkulturalne” zakończenie teatralnego sezonu

Teatralny sezon 2017/2018 zamkniemy spektaklem „ROBINSONSON”  w reżyserii Mariusza Zaniewskiego, który odbędzie się na scenie Studia Aktorskiego STA na ul. Ratajczaka 18.

Przedstawienie odbędzie się 17 czerwca o godzinie 19:03.  Bilety w cenie 15 złotych można rezerwować do 12 czerwca.

Zapraszam wszystkich na ostatnie wspólne wyjście do teatru w tym roku szkolnym!

Katarzyna Szyszka

– opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

 

 

Młodość, wolność  i taniec – „Footloose” w Teatrze Muzycznym

Uczestnicy „POPkulturalnych rozmów…” długo czekali na ten musical. Było warto! Doskonała choreografia, mistrzowskie interpretacje największych przebojów, wartko opowiedziana historia o sile młodzieńczej energii! Finałowa piosenka nucona była  przez wszystkich jeszcze bardzo długo po zakończeniu spektaklu. Teatr Muzyczny kolejny raz nie zawiódł.

Katarzyna Szyszka

– opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

„POPkulturalne rozmowy…”  w Teatrze Animacji

Najnowsza premiera Teatru Animacji z serii spektakli dla młodzieży i dorosłych (do tej pory obejrzeliśmy „Pastranę”, „Moliera” i  „Czarne ptaki”) to „Baron Münchhausen” w reżyserii Konrada Dworakowskiego.

Zaprzyjaźnieni z kołem rodzice, uczniowie i absolwenci w mroźną sobotę (17 marca) obejrzeli spektakl nietuzinkowy, pełen zachwycających scenicznych rozwiązań i zaskoczeń, angażujący emocjonalnie widza poprzez współbrzmienie sztuk. Twórcy „Barona Münchhausena”, budując dystans pomiędzy aktorem a widzem, rozegrali ciekawą partię z fikcją. Nie tylko literacką.

Spotkaliśmy się twarzą w twarz z legendą, jednak historie zręcznego mistyfikatora stały się przede wszystkim pretekstem do rozmowy na tematy fundamentalne, do których z pewnością powrócimy.

Katarzyna Szyszka

 – opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…

Teatralny początek ferii

Grupa rodziców, nauczycieli i uczniów skupionych wokół koła „POPkulturalne rozmowy…” obejrzała tym razem ambitny, emocjonalny spektakl „Dom Bernardy Alba” w reż. Magdaleny Miklasz. Rewelacyjny aktorsko, poruszający trudny temat, doskonały scenograficznie, muzycznie i językowo spektakl nie da o sobie tak łatwo zapomnieć.

Po feriach kolejne propozycje teatralne, w marcu wybierzemy się do Teatru Animacji, a w kwietniu na najnowszą premierę Muzycznego – „Footloose”.

Katarzyna Szyszka

– opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

Teatralne powitanie 2018 roku!

Nowy rok „POPkulturalne rozmowy…” rozpoczęły spektaklem „Życie to nie teatr” w Teatrze Nowym.

Przedstawienie to muzyczna esencja czterech dekad Teatru Nowego. Śpiewający aktorzy w towarzystwie świetnych instrumentalistów przypomnieli najlepsze i najbardziej znane utwory z bogatego dorobku Jerzego Satanowskiego oraz innych znakomitych kompozytorów. Usłyszeliśmy piosenki napisane do tekstów m.in. Agnieszki Osieckiej, Bolesława Leśmiana, Bertolda Brechta, Edwarda Stachury i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Zachwyciły nas nowe muzyczne aranżacje, wspaniałe głosy poznańskich aktorów. Niezwykły klimat spektaklu towarzyszył nam jeszcze bardzo długo.

Katarzyna Szyszka

– opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

 

 

 

Największe musicalowe i filmowe przeboje w Teatrze Muzycznym

„Z Broadwayu do Hollywood 2” – to tytuł niezwykłego koncertu Teatru Muzycznego, w którym (2 grudnia) wzięli udział uczestnicy „POPkulturalnych rozmów…”

Usłyszeliśmy fragmenty filmów, które doczekały się wersji musicalowych, a także musicali, które zostały zekranizowane. Nie zabrakło przebojów pochodzących z najnowszych produkcji Teatru takich jak: „Nine”, „Madagaskar — musicalowa przygoda” oraz „Zakonnica w przebraniu”. Pojawiły się również fragmenty dobrze znanych spektakli, m.in. „Nie ma jak lata 20, lata 30.”, „Evita” czy „Skrzypek na dachu”. Dodatkową atrakcją były sławne piosenki nigdy dotąd w Teatrze nieprezentowane. W świat wielkich gwiazd filmu i muzyki zabrali nas  Soliści, Chór, Balet i Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu. Kierownikiem muzycznym koncertu był dyrektor artystyczny Teatru –  Piotr Deptuch.

Wspaniały wieczór! Doskonała rozrywka!

Katarzyna Szyszka –

opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

 

 

„Iwona, księżniczka Burgunda” – listopadowy spektakl „POPkulturalnych rozmów…”

Pochmurny listopadowy wieczór najlepiej spędzić w przytulnych murach teatru. Uczestnicy „POPkulturalnych rozmów…” obejrzeli tym razem „Iwonę, księżniczkę Burgunda”, spektakl Teatru Nowego w reżyserii Magdaleny Miklasz.

Gombrowiczowska sztuka została uwspółcześniona. Reżyserka nie tylko wykorzystała klasyczne gombrowiczowskie wątki, ale również poszerzyła kontekst dramatu. Subtelnie nawiązała do współczesnej polskiej sytuacji politycznej, społecznej i medialnej.

W  Iwonie, księżniczce Burgunda” odnaleźć można niemal wszystkie wątki obecne w jego późniejszej twórczości. Nie ograniczają się one tylko do problematyki „gęby” i „formy”, ale obejmują tematy takie jak podział klasowy, władza, wolność i ich ograniczenia. Na pewno sztuka podsunęła nam wiele tematów do dyskusji.

Katarzyna Szyszka

 – opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

„Nine” to strzał w dziesiątkę!

Październikowa wizyta w teatrze była dla „POPkulturalnych rozmów…” wyjątkowa. Uczestniczyliśmy w jednej z pierwszych prezentacji spektaklu „Nine” w Teatrze Muzycznym. To była prawdziwa kulturalna uczta! Było głośno, kolorowo, dynamicznie. Historia Guido Contini, znanego włoskiego i reżysera  filmowego i celebryty, który  w przeddzień 40 urodzin staje twarzą w twarz z kryzysem wieku średniego, wciągnęła nas od pierwszej do ostatniej minuty.

Kolejny raz przekonaliśmy się, że do Teatru Muzycznego warto wracać!

Katarzyna Szyszka

– opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”