„POPkulturalne rozmowy…” na teatralnym spotkaniu z szaloną rodziną Addamsów

Przedstawienie „Rodzina Addamsów”, najnowsza premiera Teatru Muzycznego, idealnie wpisało się w nazwę naszego koła. Popkultura od dawna gości na teatralnych deskach, a spektakl był tego idealnym przykładem. Musicalowa wersja historii mrocznej, jednak tak naprawdę kochającej się rodziny, wciągnęła nas od pierwszej do ostatniej minuty. Teatr Muzyczny trzyma poziom!

Katarzyna Szyszka

 – opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

Jesienne propozycje „POPkulturalnych rozmów…”  

Propozycja na listopad

„NIEDZIELA”

Scena STA

17 LISTOPADA O 19.00

Bilety w cenie 20 złotych można rezerwować do 7 listopada

To historia młodych ludzi pracujących w korporacji –  uwikłanych w system, w którym wydajność i kreatywność są wartościami nadrzędnymi, a na prywatność i życie uczuciowe nie ma już czasu. Gdy pewnego poranka zaskakuje ich dzień wolny – przychodzi refleksja i poczucie bezcelowości w życiu. Spektakl inspirowany dramatem „Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę” Anny Burzyńskiej.

Propozycja na grudzień

„Z BROADWAYU DO HOLLYWOOD 3”

Teatr Muzyczny

1 GRUDNIA  o 15.00

Bilety w cenie 20 złotych można rezerwować do 29 października

Trzecia odsłona koncertów zatytułowanych „Z Broadwayu do Hollywood 3”. W programie znajdą się fragmenty największych, światowych musicali. Wystąpią soliści, chór, balet i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu. Reżyserem koncertów jest Paulina Andrzejewska.

Katarzyna Szyszka – opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

„POPkulturalne…” rozpoczęcie teatralnego sezonu!

To było rozpoczęcie w wielkim stylu. Spektakl „Życie to nie teatr” w Nowym kolejny raz zachwycił zgromadzoną publiczność. Rewelacyjnie wykonane piosenki z najbardziej znanych spektakli wzruszały i bawiły. Szkoda, że wieczór tak szybko się skończył…

„Może jutro zwariujemy

Lecz choć po nas nie zostanie nic

To cóż

 

Hopla!

Hopla!

Hopla!

Hopla!

Hopla! Żyjemy i już!”

 

Katarzyna Szyszka

– opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

Powakacyjne spotkanie z teatrem

„POPkulturalne rozmowy…” wracają z nową energią!

Nowy rok szkolny, a więc i kolejne wspólne wyjścia na spektakle poznańskich (ale nie tylko) teatrów.

8 września o 20.00 mocne otwarcie spektaklem „ŻYCIE TO NIE TEATR” w Teatrze Nowym. Przedstawienie to muzyczna esencja czterech dekad Teatru Nowego, świetne teksty i aranżacje! Nie można tego przegapić! Bilety 30 złotych.

6 października o 15.00 natomiast coś i dla młodszych i dla starszych – „RODZINA ADAMSÓW”  w Teatrze Muzycznym. Najnowsza premiera Muzycznego zapowiada się naprawdę wspaniale! Wejściówki w promocyjnej cenie 20 złotych.

UWAGA! Na oba spektakle termin rezerwacji mija 6 września!  Koszt udziału w dwóch wydarzeniach to 50 złotych! Emocje, świetne spektakle i miłe towarzystwo gwarantowane!

Zapraszam!

Katarzyna Szyszka

– opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

 

 

„Robinsonson” zakończył kolejny teatralny sezon „POPkulturalnych rozmów…”

Na sam koniec wisienka na torcie – spektakl na scenie Studia Aktorskiego STA –  „Robinsonson” w reż. Mariusza Zaniewskiego, w wykonaniu III roku. Świetny tekst, wspaniała gra, wiele emocji, ekologiczne przesłanie. Będziemy tu wracać! Chcemy więcej!

Teatralny sezon 2017/2018 oficjalnie można uznać za zamknięty. Za nami 10 spektakli:

  • W teatrze można dobrze się pośmiać – „Przyjęcie dla głupca” w Teatrze Nowym.
  • Prawdziwy strzał w dziesiątkę – spektakl „Nine” w Teatrze Muzycznym.
  • Klasyka odczytana na nowo – „Iwona, księżniczka Burgunda” w Teatrze Nowym.
  • Największe musicalowe i filmowe przeboje w Teatrze Muzycznym – koncert „Z Broadwayu do Hollywood 2” w Teatrze Muzycznym.
  • 40 lat minęło – koncert „Życie to nie teatr” w Teatrze Nowym.
  • Trudny temat żałoby – „Dom Bernardy Alba” w Teatrze Nowym.
  • Twarzą twarz z legendą – „Baron Münchhausen” w Teatrze Animacji.
  • Siła, młodość i muzyka – „Footloose” w Teatrze Muzycznym.
  • Zakończenie sezonu – „Robinsonson” na Scenie STA.

 

Już teraz zdradzę, że bilety na najnowszą premierę Teatru Muzycznego – „Rodzinę Adamsów” mam już zarezerwowane! Do zobaczenia na jesiennym spektaklu!

Katarzyna Szyszka

 – opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

 

 

 

„POPkulturalne” zakończenie teatralnego sezonu

Teatralny sezon 2017/2018 zamkniemy spektaklem „ROBINSONSON”  w reżyserii Mariusza Zaniewskiego, który odbędzie się na scenie Studia Aktorskiego STA na ul. Ratajczaka 18.

Przedstawienie odbędzie się 17 czerwca o godzinie 19:03.  Bilety w cenie 15 złotych można rezerwować do 12 czerwca.

Zapraszam wszystkich na ostatnie wspólne wyjście do teatru w tym roku szkolnym!

Katarzyna Szyszka

– opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

 

 

Młodość, wolność  i taniec – „Footloose” w Teatrze Muzycznym

Uczestnicy „POPkulturalnych rozmów…” długo czekali na ten musical. Było warto! Doskonała choreografia, mistrzowskie interpretacje największych przebojów, wartko opowiedziana historia o sile młodzieńczej energii! Finałowa piosenka nucona była  przez wszystkich jeszcze bardzo długo po zakończeniu spektaklu. Teatr Muzyczny kolejny raz nie zawiódł.

Katarzyna Szyszka

– opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

„POPkulturalne rozmowy…”  w Teatrze Animacji

Najnowsza premiera Teatru Animacji z serii spektakli dla młodzieży i dorosłych (do tej pory obejrzeliśmy „Pastranę”, „Moliera” i  „Czarne ptaki”) to „Baron Münchhausen” w reżyserii Konrada Dworakowskiego.

Zaprzyjaźnieni z kołem rodzice, uczniowie i absolwenci w mroźną sobotę (17 marca) obejrzeli spektakl nietuzinkowy, pełen zachwycających scenicznych rozwiązań i zaskoczeń, angażujący emocjonalnie widza poprzez współbrzmienie sztuk. Twórcy „Barona Münchhausena”, budując dystans pomiędzy aktorem a widzem, rozegrali ciekawą partię z fikcją. Nie tylko literacką.

Spotkaliśmy się twarzą w twarz z legendą, jednak historie zręcznego mistyfikatora stały się przede wszystkim pretekstem do rozmowy na tematy fundamentalne, do których z pewnością powrócimy.

Katarzyna Szyszka

 – opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…

Teatralny początek ferii

Grupa rodziców, nauczycieli i uczniów skupionych wokół koła „POPkulturalne rozmowy…” obejrzała tym razem ambitny, emocjonalny spektakl „Dom Bernardy Alba” w reż. Magdaleny Miklasz. Rewelacyjny aktorsko, poruszający trudny temat, doskonały scenograficznie, muzycznie i językowo spektakl nie da o sobie tak łatwo zapomnieć.

Po feriach kolejne propozycje teatralne, w marcu wybierzemy się do Teatru Animacji, a w kwietniu na najnowszą premierę Muzycznego – „Footloose”.

Katarzyna Szyszka

– opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”