Musicalowe show na koniec 2018 roku!

Uczestnicy „POPkulturalnych rozmów…” grudzień rozpoczęli bardzo… musicalowo. Wszystko za sprawą koncertu „Z Broadwayu do Hollywood 3” .

W programie znalazły się fragmenty największych, światowych musicali, w większości nigdy nieprezentowanych na scenie Teatru Muzycznego.

Usłyszeliśmy przeboje pochodzących z takich produkcji jak: „Mamma Mia”, „Koty”, „Once”, „Dirty Dancing”, „Dream Girls”, „Chicago” czy „Hair”. Oprócz solistów wystąpił również zespół wokalny, balet i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu pod kierownictwem Agnieszki Nagórki.

Po fenomenalnym finale z piosenką „We are family”,  długo jeszcze nuciliśmy sobie usłyszane piosenki.

Katarzyna Szyszka

–  opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

„Niedziela” w listopadową sobotę  – kolejny spektakl „POPkulturalnych rozmów…”

Na listopadowy spektakl czekaliśmy bardzo długo. Było warto! „Niedziela” na Scenie STA to poruszająca historia współczesnych trzydziestoparolatków – pracoholików, „dzieci korporacji”, a tak naprawdę ludzi  zagubionych, potrzebujących dotyku i… miłości. Kto by pomyślał, że wolna niedziela może stać się problemem, który wywoła lawinę niezaplanowanych zwierzeń, odkrywania skrytych tajemnic…

Wspaniała gra aktorska (Agnieszka Pawlak, Łukasz Jan Pluta), minimalistyczna scenografia, mocna muzyka,  przemyślana choreografia i gra światłem. Całej ekipie odpowiedzialnej za spektakl należą się wielkie brawa!

Katarzyna Szyszka

opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

 

 

 

„POPkulturalne rozmowy…” na teatralnym spotkaniu z szaloną rodziną Addamsów

Przedstawienie „Rodzina Addamsów”, najnowsza premiera Teatru Muzycznego, idealnie wpisało się w nazwę naszego koła. Popkultura od dawna gości na teatralnych deskach, a spektakl był tego idealnym przykładem. Musicalowa wersja historii mrocznej, jednak tak naprawdę kochającej się rodziny, wciągnęła nas od pierwszej do ostatniej minuty. Teatr Muzyczny trzyma poziom!

Katarzyna Szyszka

 – opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

Jesienne propozycje „POPkulturalnych rozmów…”  

Propozycja na listopad

„NIEDZIELA”

Scena STA

17 LISTOPADA O 19.00

Bilety w cenie 20 złotych można rezerwować do 7 listopada

To historia młodych ludzi pracujących w korporacji –  uwikłanych w system, w którym wydajność i kreatywność są wartościami nadrzędnymi, a na prywatność i życie uczuciowe nie ma już czasu. Gdy pewnego poranka zaskakuje ich dzień wolny – przychodzi refleksja i poczucie bezcelowości w życiu. Spektakl inspirowany dramatem „Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę” Anny Burzyńskiej.

Propozycja na grudzień

„Z BROADWAYU DO HOLLYWOOD 3”

Teatr Muzyczny

1 GRUDNIA  o 15.00

Bilety w cenie 20 złotych można rezerwować do 29 października

Trzecia odsłona koncertów zatytułowanych „Z Broadwayu do Hollywood 3”. W programie znajdą się fragmenty największych, światowych musicali. Wystąpią soliści, chór, balet i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu. Reżyserem koncertów jest Paulina Andrzejewska.

Katarzyna Szyszka – opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

„POPkulturalne…” rozpoczęcie teatralnego sezonu!

To było rozpoczęcie w wielkim stylu. Spektakl „Życie to nie teatr” w Nowym kolejny raz zachwycił zgromadzoną publiczność. Rewelacyjnie wykonane piosenki z najbardziej znanych spektakli wzruszały i bawiły. Szkoda, że wieczór tak szybko się skończył…

„Może jutro zwariujemy

Lecz choć po nas nie zostanie nic

To cóż

 

Hopla!

Hopla!

Hopla!

Hopla!

Hopla! Żyjemy i już!”

 

Katarzyna Szyszka

– opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

Powakacyjne spotkanie z teatrem

„POPkulturalne rozmowy…” wracają z nową energią!

Nowy rok szkolny, a więc i kolejne wspólne wyjścia na spektakle poznańskich (ale nie tylko) teatrów.

8 września o 20.00 mocne otwarcie spektaklem „ŻYCIE TO NIE TEATR” w Teatrze Nowym. Przedstawienie to muzyczna esencja czterech dekad Teatru Nowego, świetne teksty i aranżacje! Nie można tego przegapić! Bilety 30 złotych.

6 października o 15.00 natomiast coś i dla młodszych i dla starszych – „RODZINA ADAMSÓW”  w Teatrze Muzycznym. Najnowsza premiera Muzycznego zapowiada się naprawdę wspaniale! Wejściówki w promocyjnej cenie 20 złotych.

UWAGA! Na oba spektakle termin rezerwacji mija 6 września!  Koszt udziału w dwóch wydarzeniach to 50 złotych! Emocje, świetne spektakle i miłe towarzystwo gwarantowane!

Zapraszam!

Katarzyna Szyszka

– opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

 

 

„Robinsonson” zakończył kolejny teatralny sezon „POPkulturalnych rozmów…”

Na sam koniec wisienka na torcie – spektakl na scenie Studia Aktorskiego STA –  „Robinsonson” w reż. Mariusza Zaniewskiego, w wykonaniu III roku. Świetny tekst, wspaniała gra, wiele emocji, ekologiczne przesłanie. Będziemy tu wracać! Chcemy więcej!

Teatralny sezon 2017/2018 oficjalnie można uznać za zamknięty. Za nami 10 spektakli:

  • W teatrze można dobrze się pośmiać – „Przyjęcie dla głupca” w Teatrze Nowym.
  • Prawdziwy strzał w dziesiątkę – spektakl „Nine” w Teatrze Muzycznym.
  • Klasyka odczytana na nowo – „Iwona, księżniczka Burgunda” w Teatrze Nowym.
  • Największe musicalowe i filmowe przeboje w Teatrze Muzycznym – koncert „Z Broadwayu do Hollywood 2” w Teatrze Muzycznym.
  • 40 lat minęło – koncert „Życie to nie teatr” w Teatrze Nowym.
  • Trudny temat żałoby – „Dom Bernardy Alba” w Teatrze Nowym.
  • Twarzą twarz z legendą – „Baron Münchhausen” w Teatrze Animacji.
  • Siła, młodość i muzyka – „Footloose” w Teatrze Muzycznym.
  • Zakończenie sezonu – „Robinsonson” na Scenie STA.

 

Już teraz zdradzę, że bilety na najnowszą premierę Teatru Muzycznego – „Rodzinę Adamsów” mam już zarezerwowane! Do zobaczenia na jesiennym spektaklu!

Katarzyna Szyszka

 – opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

 

 

 

„POPkulturalne” zakończenie teatralnego sezonu

Teatralny sezon 2017/2018 zamkniemy spektaklem „ROBINSONSON”  w reżyserii Mariusza Zaniewskiego, który odbędzie się na scenie Studia Aktorskiego STA na ul. Ratajczaka 18.

Przedstawienie odbędzie się 17 czerwca o godzinie 19:03.  Bilety w cenie 15 złotych można rezerwować do 12 czerwca.

Zapraszam wszystkich na ostatnie wspólne wyjście do teatru w tym roku szkolnym!

Katarzyna Szyszka

– opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

 

 

Młodość, wolność  i taniec – „Footloose” w Teatrze Muzycznym

Uczestnicy „POPkulturalnych rozmów…” długo czekali na ten musical. Było warto! Doskonała choreografia, mistrzowskie interpretacje największych przebojów, wartko opowiedziana historia o sile młodzieńczej energii! Finałowa piosenka nucona była  przez wszystkich jeszcze bardzo długo po zakończeniu spektaklu. Teatr Muzyczny kolejny raz nie zawiódł.

Katarzyna Szyszka

– opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

„POPkulturalne rozmowy…”  w Teatrze Animacji

Najnowsza premiera Teatru Animacji z serii spektakli dla młodzieży i dorosłych (do tej pory obejrzeliśmy „Pastranę”, „Moliera” i  „Czarne ptaki”) to „Baron Münchhausen” w reżyserii Konrada Dworakowskiego.

Zaprzyjaźnieni z kołem rodzice, uczniowie i absolwenci w mroźną sobotę (17 marca) obejrzeli spektakl nietuzinkowy, pełen zachwycających scenicznych rozwiązań i zaskoczeń, angażujący emocjonalnie widza poprzez współbrzmienie sztuk. Twórcy „Barona Münchhausena”, budując dystans pomiędzy aktorem a widzem, rozegrali ciekawą partię z fikcją. Nie tylko literacką.

Spotkaliśmy się twarzą w twarz z legendą, jednak historie zręcznego mistyfikatora stały się przede wszystkim pretekstem do rozmowy na tematy fundamentalne, do których z pewnością powrócimy.

Katarzyna Szyszka

 – opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…