Kiermasz charytatywny

W dniu 16 maja podczas zebrań z rodzicami zbieraliśmy pieniądze na rzecz budowy przedszkola w Agereselam.
Akcja zakończyła się  sukcesem.
Zebraliśmy kwotę:
760,85 zł. Ogromne podziękowania dla rodziców i uczniów naszej szkoły.
SZKOLNY WOLONTARIAT

Koncert charytatywny dla osób związanych z Hospicjum Palium

 

Jako szkoła mieliśmy zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w uroczystym koncercie charytatywnym dla osób związanych z Hospicjum Palium w Poznaniu.

Wydarzenie miało miejsce w sobotę 18 lutego 2017r. w Auli UAM w Poznaniu. Uczennice z klasy drugiej C gimnazjum godnie reprezentowały szkołę i jako wolontariuszki pomogły przy organizacji koncertu. Po występie duetu wykonującego muzykę klasyczną odbyła się aukcja obrazów ofiarowanych przez malarkę, poprowadzona z ogromnym zaangażowaniem m.in. przez aktora Teatru Nowego — pana Michała Grudzińskiego. Ważnym punktem w programie było wystąpienie autora tłumaczenia książki „Mały Książę” na gwarę Wielkopolski. Pan Juliusz Kubel osobiście przeczytał wybrane rozdziały „Księcia Szaranka”.

W czasie koncertu panowała wspaniała atmosfera.

Ewa Sosna-Sulowska

Na łodzi Wikingów…

Czy sztuka uszlachetnia? Czy sztuka ratuje?

Gimnazjaliści mieli okazję się przekonać, jak ogromnie ważną rolę odegrała sztuka, teatr w życiu bezdomnych z ośrodka nr 1. Zobaczyli przedstawienie bardzo prawdziwe, szczere, autobiograficzne.  Bezdomni opowiadali tekstem sztuki o swoich własnych losach, wyborach i słabościach. W kilkuminutowych sekwencjach „ulica”, kościół”, ogrzewalnia” oddawali uczucia jakie im towarzyszyły w bezdomności. Młodzież słuchała z zapartym tchem, żywo reagując na działania aktorów-amatorów. Przejmujące okazały się tez sekwencje filmowe – wywiady z bohaterami sztuki i życia, ich zwierzenia dotyczące pragnień i planów.

Ich spotkanie z teatrem było jak terapia, która z czasem zaczęła przynosić efekty. Uwolniła negatywne uczucia, dała poczucie wartości, uratowała im życie.

Dziękujemy zespołowi Ośrodka dla bezdomnych nr 1 w Poznaniu za możliwość przeżycia przedstawienia  „Powrót Wikingów”. Było to dobre podsumowanie Dnia Wolontariusza w Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1.

Cieszymy się, że również my mogliśmy odwdzięczyć się aktorom. Przed przedstawieniem wręczyliśmy pani dyrektor ośrodka – Wiesławie Cieślik – środki opatrunkowe, zebrane podczas akcji „Opatrunek na frasunek.” Na pewno akcja zostanie powtórzona.

Małgorzata Taffel

Katarzyna Szyszka

IMGP9398 IMGP9399_DxO IMGP9402 IMGP9404_DxO IMGP9410 IMGP9416

Świąteczne paczki dla najuboższych

Dnia 22 grudnia 2015 roku w naszej szkole zostały przygotowane paczki przez naszych uczniów dla najuboższych rodzin. Świąteczne prezenty zostały przekazane w tym samym dniu i przyjęte z wielką radością.

W sposób szczególny chcielibyśmy podziękować następującym klasom wraz z wychowawcami:

  • klasa 2a (szkoła podstawowa) wych. pani Aneta Panek
  • klasa 2d (szkoła podstawowa) wych. pani Joanna Pietrzyk
  • klasa IIa (gimnazjum) wych. pani Katarzyna Szyszka
  • klas IIc (gimnazjum) wych. pani Helena Najewska

Szkolny wolontariat

grudzien 2015 063 (16) grudzien 2015 066 (16) grudzien 2015 070 (11)

Kiermasz Świąteczny 2015

choinW tegorocznym Kiermaszu Świątecznym chcielibyśmy zebrać pieniądze, które zostaną przeznaczone na rozbudowę Hospicjum Palium w Poznaniu.

Wiemy, że nasi uczniowie potrafią wykonać piękne ozdoby świąteczne, maskotki, biżuterię, drobne upominki… Mogą szyć, rysować, stosować różne metody zdobień. Wiemy też, że potrafią zachęcić swoich bliskich do pomocy i również na to liczymy!

Proponujemy, byście na naradach klasowych wykonywali różne drobiazgi, w wolnym czasie w domu, a potem przekazali je na szkolny kiermasz. Mile widziane będą także świąteczne, pięknie udekorowane pierniczki.

Zapraszamy Was, Waszych rodziców, nauczycieli, dziadków, sąsiadów na Szkolny Kiermasz Świąteczny jaki odbędzie się 16 grudnia podczas zebrań z rodzicami oraz 21 grudnia podczas zajęć lekcyjnych. Będzie to doskonała okazja do zakupu świątecznych prezentów.

Monika Depa (opiekunka szkolnego wolontariatu)

Małgorzata Taffel (opiekunka SU)

Wolontariat dla osób z porażeniem mózgowym

Dnia 7.10. 15r. (środa) o godz. 18-tej uczestniczyliśmy jako Szkolny Wolontariat w happeningu przy Poznańskich Koziołkach na Starym Rynku w Poznaniu. Spotkanie osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami i chętnymi wolontariuszami z całego Poznania było sposobnością wyrażenia wyjątkowej jedności i więzi duchowej. Organizatorem uroczystości było Poznańskie stowarzyszenie osób z porażeniem mózgowym „Żurawinka”. Cieszymy się, że nasza młodzież również wzięła udział w tym happeningu promując dar
bezinteresownej miłości do drugiego człowieka.

[Szkolny opiekun Wolontariatu – mgr Wiktor Plust]

wl

„Światowy dzień porażenia mózgowego” – wolontariat

Z okazji święta „Światowego dnia porażenia mózgowego” będziemy jako szkolny wolontariat uczestniczyć w happeningu zorganizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży z mózgowym porażeniem dziecięcym, które odbędzie się dnia 7 października o godz. 18.00 na Placu Wolności w Poznaniu.

[opiekun szkolnego koła Wolontariatu]

24 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbył się Wiosenny Koncert Charytatywny „Dla Zosi”. Koncert poprowadził pan Wiktor Plust. Na początku wystąpiło trio pod opieką dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu — pana Wojciecha Michalskiego. W skład zespołu wchodzili: Zofia Böhm (flet), Agata Zdrojewska (klarnet), Piotr Radwan (kontrabas). Młodzi wykonawcy zagrali następujące utwory: Sonatę G-dur op. 11 nr 6 Josepha Haydna, „The Grizzly Bear” George’a Botsforda. Później głos zabrała koordynator wolontariatu w szkole — pani Ewa Sosna-Sulowska. W krótkiej prezentacji omówiła działania charytatywne podejmowane w ostatnim czasie. Po tym wystąpieniu na scenie pojawili się młodzi wykonawcy z Gimnazjum nr 5 m. in. Magdalena Pochylska oraz Paulina Orwat. Wykonali różnorodne utwory: od muzyki klasycznej po muzykę współczesną. Wystąpili również soliści z Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena: Katarzyna Banaszak, śpiewając utwory: „Ja wysiadam” (sł. M. Czapińska, m. M. Pospieszalski), „W moim magicznym domu” (sł. M. Czapińska, m. J. Strobel) oraz Krzysztof Bobel: „Wojna” z repertuaru The Positive (sł./m. M. Krautwurst), „Przed śniadaniem” z rep. Mietka Szcześniaka (m. J. Dobrzyński, sł. J. Holm).

W czasie koncertu udało się zebrać prawie dziewięćset złotych. Cała kwota zostanie przekazana na dalsze leczenie Zosi.

Wszystkim uczestnikom wydarzenia, darczyńcom oraz wolontariuszom „Motylego wolontariatu” z naszej szkoły serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy
Ewa Sosna-Sulowska
Wiktor Plust

Zdjęcie z występu uczniówGaleria zdjęć: