MŁODZI GŁOSUJĄ – symulacja wyborów na Prezydenta Miasta Poznania

Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje poglądy i zdanie na temat spraw ważnych dla naszego miasta, regionu, kraju. Dlatego przed wyborami samorządowymi organizujemy symulację głosowania na Prezydenta Miasta Poznania.

Celem akcji jest zachęcenie młodzieży do udziału w życiu publicznym, w tym również do świadomego udziału w wyborach.

Ile waży jeden głos?

W trakcie projektu uczniowie i uczennice zdobędą również wiedzę na temat procedur demokratycznych i znaczenia frekwencji wyborczej.

Symulacja wyborów odbędzie się podczas dużych przerw 18 października 2018 r., a uprawnieni do głosowania będą uczniowie i uczennice najstarszych klas szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych.

Zachęcamy do udziału!

Organizatorki: Anna Matysiak, Renata Zajder

100 dobrych uczynków na 100-lecie niepodległości

Będąc przekonanym, że współczesny patriotyzm najlepiej okazywać poprzez konkretny czyny na rzecz innych, ogłaszamy wielką akcję charytatywną  „100 dobrych uczynków na 100-lecie niepodległości”.

Wszyscy chętni uczniowie będą mogli wylosować lub zaproponować własny „dobry uczynek” do spełnienia. Na zdjęcie, rysunek, notatkę lub jakikolwiek inny dowód wykonania zadania czekamy do 1 listopada.

W okolicach 11 listopada – w 100-lecie odzyskania niepodległości, w holu szkoły stanie „drzewo dobrych uczynków”, udekorowane uczniowskimi pracami.

Pokażmy, że młodzi Polacy potrafią pomagać!

Szczegóły u organizatorek akcji.

Katarzyna Szyszka i Monika Depa

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

28 września 2018 roku dołączyliśmy do grona 4579 szkół  z całego świata, biorąc udział  w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Tegoroczne święto odbywało się pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami stali się uczniowie klas czwartych i piątych, którzy wcześniej sami perfekcyjnie zdali egzamin z tabliczki mnożenia. Utworzyli oni specjalne 3 – osobowe Komisje Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy z pytaniami z tabliczki mnożenia, odwiedzali podczas lekcji swoich starszych kolegów i przeprowadzali krótkie kartkówki. Każda osoba, która poprawnie odpowiedziała na 5 pytań z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Okazało się, iż w naszej szkole mamy bardzo wielu specjalistów od tabliczki mnożenia. Jednym z nich jest również pani Dyrektor Danuta Mikołajczak- gratulujemy!

 Egzaminy odbywały się również na szkolnych korytarzach. Chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy nie brakowało, czego dowodem były długie kolejki oczekujących na „zbadanie” swojej tabliczkowej wiedzy.

Wszystko odbywało się pod opieką Asystentów z klasy 7b, którzy czuwali nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów oraz byli rewelacyjnymi przewodnikami dla swoich młodszych kolegów.

Przeprowadzona akcja zachęcała do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, nieco inny sposób. Święto było okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. 

Bardzo dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom za rzetelną pracę i zaangażowanie, dzięki czemu święto w naszej szkole upłynęło w sympatycznej atmosferze.

A zatem… do zobaczenia za rok!

Nauczyciele matematyki

„POPkulturalne rozmowy…” na teatralnym spotkaniu z szaloną rodziną Addamsów

Przedstawienie „Rodzina Addamsów”, najnowsza premiera Teatru Muzycznego, idealnie wpisało się w nazwę naszego koła. Popkultura od dawna gości na teatralnych deskach, a spektakl był tego idealnym przykładem. Musicalowa wersja historii mrocznej, jednak tak naprawdę kochającej się rodziny, wciągnęła nas od pierwszej do ostatniej minuty. Teatr Muzyczny trzyma poziom!

Katarzyna Szyszka

 – opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

Jesienne propozycje „POPkulturalnych rozmów…”  

Propozycja na listopad

„NIEDZIELA”

Scena STA

17 LISTOPADA O 19.00

Bilety w cenie 20 złotych można rezerwować do 7 listopada

To historia młodych ludzi pracujących w korporacji –  uwikłanych w system, w którym wydajność i kreatywność są wartościami nadrzędnymi, a na prywatność i życie uczuciowe nie ma już czasu. Gdy pewnego poranka zaskakuje ich dzień wolny – przychodzi refleksja i poczucie bezcelowości w życiu. Spektakl inspirowany dramatem „Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę” Anny Burzyńskiej.

Propozycja na grudzień

„Z BROADWAYU DO HOLLYWOOD 3”

Teatr Muzyczny

1 GRUDNIA  o 15.00

Bilety w cenie 20 złotych można rezerwować do 29 października

Trzecia odsłona koncertów zatytułowanych „Z Broadwayu do Hollywood 3”. W programie znajdą się fragmenty największych, światowych musicali. Wystąpią soliści, chór, balet i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu. Reżyserem koncertów jest Paulina Andrzejewska.

Katarzyna Szyszka – opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

Rozpoczynamy XIV edycję Olimpiady Matematycznej Juniorów 2018/2019

Rozpoczynamy XIV edycję Olimpiady Matematycznej Juniorów 2018/2019.  Zapraszamy uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz gimnazjum do wzięcia udziału w zawodach! Wybór dowolnej szkoły ponadpostawowej lub ponadgimnazjalnej poza standardową procedurą rekrutacyjną – to tylko część uprawnień, jakie czekają na finalistów OMJ!

Już w najbliższy czwartek 27 września  część testowa zawodów. Cześć korespondencja trwa  do 15 października 2018 roku. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele matematyki.

Szkolny koordynator OMJ” 

„POPkulturalne…” rozpoczęcie teatralnego sezonu!

To było rozpoczęcie w wielkim stylu. Spektakl „Życie to nie teatr” w Nowym kolejny raz zachwycił zgromadzoną publiczność. Rewelacyjnie wykonane piosenki z najbardziej znanych spektakli wzruszały i bawiły. Szkoda, że wieczór tak szybko się skończył…

„Może jutro zwariujemy

Lecz choć po nas nie zostanie nic

To cóż

 

Hopla!

Hopla!

Hopla!

Hopla!

Hopla! Żyjemy i już!”

 

Katarzyna Szyszka

– opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Nowa energia,  głowa pełna pomysłów, mobilizacja! 3 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019.  Mamy nadzieję, że każdy dzień w naszej szkole będzie niesamowitą przygodą, możliwością zdobycia wiedzy i rozwoju w sportowego  w gronie życzliwych osób – nauczycieli, trenerów, koleżanek i kolegów.

Życzymy wszystkim samych sukcesów i zadowolenia, a kciuki w szczególności trzymamy za klasy VIII i III gimnazjum, które czeka egzamin końcowy.

Powodzenia!

Katarzyna Szyszka