Ogłoszenie

Informujemy, że zgodnie z kalendarzem ZSzOS nr 1  2.11.2017 roku  ( piątek ) jest  dniem  wolnym od zajęć dydaktycznych.  Prosimy o zgłaszanie dzieci  na dyżur opiekuńczy do świetlicy do dnia 26.10.18 roku. Zgłoszenia przyjmują wychowawcy świetlicy.

Dyrekcja ZSzOS nr 1

Ogłoszenie

Dyrekcja Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi Nr. 1 w Poznaniu informuje, że nigdy nie wyrażała zgody na wywieszanie jakichkolwiek  plakatów  wyborczych  kandydatów w wyborach samorządowych.  Dodatkowo umieściła informację o zakazie na budynku szkoły i ogrodzeniu    (Os. Pod Lipami 106) oraz  przy ul. Słowiańskiej 78

Rozpoczynamy XIV edycję Olimpiady Matematycznej Juniorów 2018/2019

Rozpoczynamy XIV edycję Olimpiady Matematycznej Juniorów 2018/2019.  Zapraszamy uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz gimnazjum do wzięcia udziału w zawodach! Wybór dowolnej szkoły ponadpostawowej lub ponadgimnazjalnej poza standardową procedurą rekrutacyjną – to tylko część uprawnień, jakie czekają na finalistów OMJ!

Już w najbliższy czwartek 27 września  część testowa zawodów. Cześć korespondencja trwa  do 15 października 2018 roku. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele matematyki.

Szkolny koordynator OMJ” 

Drodzy Rodzice

Drodzy Rodzice,

Właśnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Za nami pierwsze spotkania rodziców z wychowawcami oraz pierwsze spotkanie trójek klasowych i wybór przedstawicieli Rady Rodziców.

Tak jak w latach poprzednich pragniemy włączyć się w pracę szkoły, wspomóc zarówno nasze dzieci, jak i pracowników szkoły. Potrzeb jest dużo. Biorąc po uwagę kalendarz szkolnych imprez, konkursów i realizację zadań szkolnych chcielibyśmy pomóc finansowo i osobiście przy różnych przedsięwzięciach.

Stąd nasza ogromna prośba o wsparcie finansowe.  Podczas majowego zebrania Rady Rodziców podjęto decyzję o pozostaniu przy obecnej składce w wysokości 50 zł (rodzeństwo uczęszczające do szkoły wpłaca łącznie 50 złotych).

Poniżej znajdziecie Państwo konto oraz e-mail Rady Rodziców. Czekamy na Państwa sugestie i propozycje, liczymy na  wsparcie.

konto bankowe „SKO Konto Rada Rodziców” prowadzonym przez PKO Bank Polski nr 26 1020 4027 0000 1902 1396 3253 (w tytule przelewu należy wpisać: „FUNDUSZ RR” oraz podać: IMIĘ, NAZWISKO I KLASĘ UCZNIA)

e-mail: radarodzicow.podlipami@gmail.com

W dniu 12 września 2018 roku podczas zebrania Rady Rodziców zostało wybrane nowe prezydium Rady Rodziców na rok szkolny 2018/2019:

Prezydium Rady Rodziców

  1. Przewodniczący – Robert Depa
  2. Zastępca Przewodniczącego – Anna Gmerek
  3. Zastępca Przewodniczącego – Jolanta Kutynia
  4. Sekretarz – Bartosz Smektała
  5. Skarbnik – Marcin Łach

Komisja rewizyjna

  1. Bernard Latanowicz
  2. Agnieszka Nowicka
  3. Iwona Wesołek

 

Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1

Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi to SPORTOWA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 29 im.Jana Kochanowskiego oraz GIMNAZJUM NR 5 GIMNAZJUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO im. Kazimierza Nowaka. Znajdujemy się na poznańskich Winogradach – os. POD LIPAMI 106. Serdecznie zapraszamy.

Nasza szkoła to 40 lat tradycji i doświadczenia w kształcenie i wychowaniu młodych sportowców. Powszechna,szeroka oferta sportowa, w ścisłej korelacji z procesem dydaktycznym, gwarantuje harmonijny rozwój młodego człowieka. Sportowy duch szkoły oraz jej kameralna atmosfera to gwarancja bezpieczeństwa dzieci.

Partnerzy krajowi i zagraniczni, sympatycy szkoły oraz przede wszystkim rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły to wszystko sprawia, że każdego roku nasze mury opuszcza grupa wspaniałych uczniów, którzy z sentymentem wspominają Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1.

IMGP7077_DxO

bip

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Mieszkańcy osiedla Pod Lipami

Drodzy Uczniowie,
Szanowni Rodzice i Mieszkańcy osiedla Pod Lipami

Już za parę dni rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/18. Będzie to bardzo trudny rok nie tylko ze względu na reformę oświaty, która jest wprowadzana od września, ale również ze względu na olbrzymie wyzwanie organizacyjne, przed którym stajemy – budowa hali sportowej, na jaką zasługuje cała społeczność szkolna i środowisko lokalne. Hala ta może stać się centrum naszego osiedla, pozwoli wyróżnić się na mapie winogradzkich osiedli ze względu na wyjątkowy charakter oraz na nieograniczone możliwości dla organizacji imprez szkolnych i środowiskowych.

Jednakże zanim hala zostanie oddana do użytku musimy sprostać wielu oczekiwaniom organizacyjnym, aby inwestycja mogła się zakończyć terminowo, a bezpieczeństwo zostało zachowane na dotychczasowym poziomie. Cały rok szkolny nie będziemy mogli korzystać z dotychczasowych boisk sportowych, które są terenem inwestycji, a jedynie z terenu zielonego przy placu zabaw, który jednocześnie stanie się terenem dla dużych przerw. Organizacja pracy nauczycieli, podział obowiązków dyżurnych zostanie przygotowana z należytą starannością, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo uczniom przebywającym w szkole.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do rodziców i mieszkańców osiedla Pod Lipami o pomoc i wsparcie w tak trudnej chwili oraz wspólne działania dla poprawy bazy sportowej naszej szkoły, która jest wyróżniającą się placówką w Poznaniu. Nasze starania, aby dzieci mogły w optymalnych warunkach przygotowywać się do startów w zawodach, rozwijać swoje zainteresowania sportem, podyktowane są właśnie ich dobrem. Rozbudowując bazę sportową, poszerzamy ją nie dla siebie, ale dla naszych uczniów, dzieci i młodzieży oraz środowiska lokalnego.

Liczymy na państwa cierpliwość, wyrozumiałość i pomoc w przeprowadzeniu tej inwestycji.

Dyrekcja i społeczność szkolna
Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1

MŁODZI GŁOSUJĄ – symulacja wyborów na Prezydenta Miasta Poznania

Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje poglądy i zdanie na temat spraw ważnych dla naszego miasta, regionu, kraju. Dlatego przed wyborami samorządowymi organizujemy symulację głosowania na Prezydenta Miasta Poznania. Celem akcji jest zachęcenie młodzieży do udziału w życiu publicznym, w tym również do świadomego udziału w wyborach. Ile waży jeden głos? W trakcie projektu uczniowie i uczennice zdobędą również wiedzę na temat procedur demokratycznych i znaczenia frekwencji wyborczej. Symulacja wyborów odbędzie się podczas dużych przerw 18 października 2018…

Czytaj dalej

„Młodzi listy piszą” – II edycja

Już drugi rok uczniowie klasy 5a biorą udział w ogólnopolskim projekcie międzyszkolnej wymiany listów pod nazwą „Młodzi  listy piszą”.  Piątoklasiści kontynuują wymianę ze Szkołą Podstawową w Siemowie, zwłaszcza, że w zeszłym roku projekt okazał się strzałem w dziesiątkę i zakończył się wizytą uczniów tamtejszej szkoły w Poznaniu. Pierwsze listy z wakacyjnymi wspomnieniami zostały już wysłane,  uczniowie otrzymali też przesyłkę zwrotną. Czas na napisanie kolejnych… Katarzyna Szyszka

Czytaj dalej

Dzień Chłopca w klasie 2b

„Dzień Chłopca” w klasie 2b obchodzony był bardzo uroczyście. Dziewczynki przygotowały dla chłopców piękne laurki, rodzice upiekli pyszne babeczki oraz przynieśli smaczny tort. Dodatkowo na zajęciach gościliśmy Panią Olę, która w ramach akcji  „Poznajemy zawody rodziców”,  opowiedziała nam na czym polega zawód sędziego. Dowiedzieliśmy się, jakie trzeba spełnić warunki, aby zostać powołanym na sędziego, jakie szkoły trzeba skończyć , jakiego typu sądy możemy spotkać w naszym kraju, czym zajmuje się sąd rodzinny i karny.  Najciekawsza jednak część spotkania to zaaranżowane…

Czytaj dalej

100 dobrych uczynków na 100-lecie niepodległości

Będąc przekonanym, że współczesny patriotyzm najlepiej okazywać poprzez konkretny czyny na rzecz innych, ogłaszamy wielką akcję charytatywną  „100 dobrych uczynków na 100-lecie niepodległości”. Wszyscy chętni uczniowie będą mogli wylosować lub zaproponować własny „dobry uczynek” do spełnienia. Na zdjęcie, rysunek, notatkę lub jakikolwiek inny dowód wykonania zadania czekamy do 1 listopada. W okolicach 11 listopada – w 100-lecie odzyskania niepodległości, w holu szkoły stanie „drzewo dobrych uczynków”, udekorowane uczniowskimi pracami. Pokażmy, że młodzi Polacy potrafią pomagać! Szczegóły u organizatorek akcji. Katarzyna…

Czytaj dalej

Klasa 2b w gronie finalistów! :)

Podczas zajęć z plastyki klasa 2b wzięła udział w konkursie „Nie śmieć w sieć” organizowanym przez Aquanet SA. Konkurs zaadresowany był do klas szkół podstawowych (klasy 1 – 3), zlokalizowanych na terenie działalności Aguanet S.A . Kampania „NIE ŚMIEĆ W SIEĆ” ma za zadanie uzmysłowić mieszkańcom czego nie należy wrzucać do kanalizacji i które śmieci wrzucane do odpływów są kłopotliwe dla sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni. Uczniowie z klasy 2b zapoznali się najpierw z odpowiednią grafiką oraz animacjami kampanii, a później…

Czytaj dalej

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

28 września 2018 roku dołączyliśmy do grona 4579 szkół  z całego świata, biorąc udział  w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Tegoroczne święto odbywało się pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami stali się uczniowie klas czwartych i piątych, którzy wcześniej sami perfekcyjnie zdali egzamin z tabliczki mnożenia. Utworzyli oni specjalne 3 – osobowe Komisje Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy z pytaniami z tabliczki mnożenia, odwiedzali podczas…

Czytaj dalej

Integracja klas 4

Minął wrzesień, a wraz z nim również pełne emocji i pozytywnych wrażeń dni integracji w klasach czwartych. Podczas wyjść uczniowie mieli okazję poznać się bliżej w niecodziennych sytuacjach. Z marzeniami na Hel Balony napełnione helem, koperty wypełnione marzeniami i świetna zabawa. Tak uczniowie klasy 4a i 4d spędzili piątkowe przedpołudnie (21.09). Wspólne wyjście na pobliską Cytadelę i aktywnie spędzony czas to, jak się okazało, wspaniały sposób na integrację. Do tego – własnoręcznie upieczone ciasto, iście letnia aura i zabawy na…

Czytaj dalej

Wycieczka do Kluczewa

4 października klasy I b i I c wybrały się na wycieczkę do Chaty Starego Kowala w Kluczewie. Na początku uczniowie mieli okazję pobawić się z króliczkami, które z wielką cierpliwością pozwalały się nosić, głaskać, przytulać i wozić w wózeczkach. Wiele radości sprawiło dzieciom spotkanie ze zwinną kozą, łagodną owieczką i wesołymi świnkami. Najodważniejsi mogli wydoić krowę, a wszyscy mogli napić się świeżego mleka. W kuźni uczniowie z zaciekawieniem obserwowali pracę kowala przy wykuwaniu podków. Każda klasa dostała podkowę na…

Czytaj dalej

Lekcja biblioteczna

5.10.2018 dzieci z klasy 2b wzięły udział w ciekawej lekcji bibliotecznej prowadzonej przez panią bibliotekarkę Annę Waraczewską. Uczniowie dowiedzieli się – co to jest katalog biblioteczny?co to jest księgozbiór podręczny? z jakich bibliotek uczniowie korzystają?jak są ułożone książki w innych znanych bibliotekach? co to jest katalog biblioteczny? Dzieci miały okazję również zapoznać się nowościami bibliotecznymi.  Nie da się ukryć, że bezpośredni kontakt z książką i biblioteką zapewnia dzieciom rozwój zainteresowań czytelniczych, dostęp do źródeł informacji,  a także trwałe i bogate  przeżycia…

Czytaj dalej

Rozprawa sądowa praktyczną lekcją wiedzy o społeczeństwie i nie tylko…

Co nowego na lekcjach WOS-u? Uczniowie najstarszej klasy szkoły podstawowej poznają nowy przedmiot – wiedzę o społeczeństwie. Obejmuje on zagadnienia z wielu dziedzin nauk społecznych: socjologii, psychologii, stosunków międzynarodowych, politologii oraz prawa. Edukacja obywatelska dla demokratycznego państwo prawa Aby poszerzyć świadomość prawną, uczniowie klasy 8c uczestniczyli w rozprawie sądowej w Sądzie Rejonowym w Wydziale Karnym przy ulicy Młyńskiej 1A. Mogliśmy obserwować, jak przebiega proces sądowy, kto zasiada w sali rozpraw i jakiego koloru żaboty przy togach mają sędzia, prokurator i…

Czytaj dalej

Konkurs polonistyczno – plastyczny „Frazeologia nam niestraszna!”

Co to właściwie znaczy, że kupiłem kota w worku albo wywołałem burzę w szklance wody? Czy zawsze patrzymy na świat przez różowe okulary, a może często włosy na się jeżą na głowie? Znacie te stwierdzenia? To związki frazeologiczne! Zapraszam wszystkich uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie na zilustrowanie trzech dowolnych związków frazeologicznych. Podstawowe cele konkursu to: kształcenie nawyków stosowania poprawnej polszczyzny na co dzień, poznanie frazeologizmów i ich znaczeń, wzbogacanie słownictwa, kształcenie abstrakcyjnego myślenia, doskonalenie umiejętności plastycznych. Prace…

Czytaj dalej

„POPkulturalne rozmowy…” na teatralnym spotkaniu z szaloną rodziną Addamsów

Przedstawienie „Rodzina Addamsów”, najnowsza premiera Teatru Muzycznego, idealnie wpisało się w nazwę naszego koła. Popkultura od dawna gości na teatralnych deskach, a spektakl był tego idealnym przykładem. Musicalowa wersja historii mrocznej, jednak tak naprawdę kochającej się rodziny, wciągnęła nas od pierwszej do ostatniej minuty. Teatr Muzyczny trzyma poziom! Katarzyna Szyszka  – opiekun koła „POPkulturalne rozmowy…”

Czytaj dalej

Jesienne propozycje „POPkulturalnych rozmów…”  

Propozycja na listopad „NIEDZIELA” Scena STA 17 LISTOPADA O 19.00 Bilety w cenie 20 złotych można rezerwować do 7 listopada To historia młodych ludzi pracujących w korporacji –  uwikłanych w system, w którym wydajność i kreatywność są wartościami nadrzędnymi, a na prywatność i życie uczuciowe nie ma już czasu. Gdy pewnego poranka zaskakuje ich dzień wolny – przychodzi refleksja i poczucie bezcelowości w życiu. Spektakl inspirowany dramatem „Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę” Anny Burzyńskiej. Propozycja na grudzień „Z BROADWAYU…

Czytaj dalej

Teatr pod orzełkiem 

Pierwszym przedstawieniem, jakie obejrzały klasy 0-3 to  „Czarne i białe”. Przedstawienie stworzone dla dzieci opowiadało o tym jak Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Uczniowie brali aktywny udział w tworzeniu Czarno i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki-kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwują czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Poznały perypetie mieszkańców miasteczka bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu były  płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki. Muzykę do spektaklu stworzyła Agnieszka Glińska.

Czytaj dalej

Drezynowa przygoda 5a i 7b

Piękna pogoda, klasowa integracja przy ognisku, przepiękne widoki z wieży widokowej na Osowej Górze oraz największa atrakcja, czyli przejażdżka drezynami. Tak w skrócie wyglądała piątkowa (21.09) wycieczka klas 5a i 7b. Jazda drezynami okazała się wspaniałą formą aktywnego wypoczynku, możliwością obcowania z przyrodą z dala od wielkomiejskiego zgiełku i zanieczyszczeń. Szlak wiódł od Puszczykówka do Osowej Góry przez bogato zróżnicowany teren i leśne ostępy. Drezyny to znane od początków żelaznych dróg urządzenia o prostej konstrukcji, uruchamiane siłą własnych mięśni, z…

Czytaj dalej

„Mała Wielkopolska”

Dnia 12 czerwca br odbyły się IV Zawody Pływackie „Mała Wielkopolska” w Obornikach. W zawodach wzięli udział uczniowie klas I,II i III Szkół Podstawowych.Zawodnicy startowali w konkurencjach indywidualnych jak i sztafetach.Nasz zespół wykazał się bardzo dobrym przygotowaniem technicznym i taktycznym co pokazały wyniki końcowe. Pomimo większej ilości zawodników w młodszym wieku udało nam się zdobyć w ogólnej klasyfikacji zaszczytne II miejsce.Brawo!  Na szczególne wyróżnienie zasługują: I miejsce Dominik Mroczek,25m st.grzbietowy, II miejsce Dominik Mroczek,25m st.dowolny, I miejsce Antoni Pietrzyk,25m st.motylkowy,…

Czytaj dalej

Komunikat

W związku z pracami modernizacyjnymi w sieci wodociągowej prowadzonymi przez firmę Veolia i brakiem ciepłej wody na basenie w dniu 17.09.br. zajęcia sportowe na pływalni dla uczniów szkoły są odwołane.

Czytaj dalej