UWAGA RODZICE!

Przypominamy, że przerwa świąteczna dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum trwa od 24.12.2018 – 1.01.2019 roku.

27 – 28.12. 2018 roku szkoła pełni dyżur opiekuńczy.

W dniach 24.12.2018 oraz 31.12.2018 szkoła pełni dyżur tylko na szczególną prośbę rodzica do godz. 14.00.

Rodziców uczniów klas 1-3 SP , którzy nie mają możliwości zapewnienia dziecku opieki prosimy o zgłoszenie obecności dziecka u nauczycieli świetlicy do 19. 12. 2018 roku.

Dyrekcja ZSzOS nr 1

Komunikat

W dniu 14 grudnia (piątek) odbędą  się  Zawody Pływackie w ramach  „Grand Prix IUKS Jedynka” – „II Edycja Grand Prix” – Mikołajkowe Zawody Pływackie. Do startu w zawodach uprawnione są dzieci i zawodnicy współpracujący z klubami IUKS Jedynka i KS Posnania na mocy zawartego porozumienia o szkoleniu na dany rok.

Program zawodów (orientacyjny):

Piątek 14.12.      

         – 10.00        – I blok zawodów;

                            – 10.00 – starty klas 1,

                            – 10.15 – starty klas 2.

                            – zakończenie I bloku (około 10.45)

         – 11.30        – II blok zawodów: klasy 3, 4 i 5, starty indywidualne

                            – zakończenie II bloku zawodów (około 12.30)

Uczniowie z klas kończących lekcje po zakończeniu zawodów mogą być odebrani z pływalni przez rodziców, pozostali wracają do świetlicy.

Plan godzinowy dla klas 1-2 i 3:

Piątek

1a, 1b, 1c              – 10.00 – 10.45 zawody, od 11 lekcje zgodnie z planem do 14.

2a, 2b , 2c              – 7.30 – 10.00 lekcje zgodnie z planem, 10.15-10.45 zawody,

3a                         – 9.00 – 11.15 lekcje zgodnie z planem, 11.30–12.30 zawody,

3b                        – 11.30–12.30 zawody, od 13.00 lekcje do 14.50.

 

„Wielki wysiłek sportowy za wielki zryw niepodległościowy – w 100 rocznicę odzyskania niepodległości”

Uczniowie, pracownicy, rodzice i przyjaciele Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 w Poznaniu, serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w ustanowieniu nowego rekordu do księgi Guinnessa w pływaniu. Pragniemy pobić dotychczasowy rekord – sztafetę 150 osób w 60 minut.

Startujemy 6 grudnia 2018 roku o godz. 16:00 na basenie „Posnanii” przy ul. Słowiańskiej

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne, pływające osoby (szczególnie rodziców) do wsparcia nas w tym przedsięwzięciu.

Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy pamiątkowe medale i słodki poczęstunek

Zgłoszenia i informacje:

Jarosław Skiba (supertri@wp.pl)

Sławomir Płonka (slawek.plonka@onet.pl)

Monika Depa (monikadepa@gmail.com)

Sportowe Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Nowaka – informator

Sportowe Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Nowaka – informator

ADRES: os. Pod Lipami 106, 61-638 Poznań

TELEFON: (61) 8200-591

E-MAIL: sekretariat@ssp29gim5.poznan.pl

DOJAZD: tramwaj nr 3, 4 i 10, autobusy 90, 82, 83, 85, 74, 69, 51, 47, 67, 911

OPIS:

Nowo utworzone Liceum Sportowe należeć będzie do Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1, który od ponad 40 lat wychowuje i kształci młodych, zdolnych sportowców.

Wyróżnikiem naszej szkoły jest powiązanie szerokiej oferty sportowej z procesem dydaktycznym. Harmonijny rozwój młodego człowieka umożliwia koncepcja wychowywania przez sport. Naszą siłą jest umiejętne połączenie rozwoju sportowego ucznia z oczekiwanym przez rodziców wysokim poziomem nauczania. Mistrzostwo w naszej szkole rozumiane jest wielorako. Być mistrzem w danej dziedzinie to znaczy osiągnąć wysoki pułap umiejętności, zdobywać największe trofea. Ale być mistrzem dla samego siebie, to rozwijać się, stawiać sobie wymagania i pokonywać trudności. W takim rozumieniu kształcimy i wychowujemy naszych uczniów i z takim samym podejściem wykorzystujemy własny potencjał pedagogiczny.

NASZA SZKOŁA TO:

 • jedna z nielicznych placówek należąca do Siatkarskiego Ośrodka Sportowego (SOS)  oraz Ośrodka Szkolenia w Piłce Ręcznej  (OSPR),
 • poczucie bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli,
 • możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych,
 • bezpłatne, dodatkowe zajęcia przygotowujące do matury,
 • systematyczna współpraca z Uniwersytetem Adama Mickiewicza, Politechniką Poznańską i  Uniwersytetem Przyrodniczym oraz poznańskimi instytucjami kultury,
 • możliwość zdawania każdego przedmiotu na poziomie rozszerzonym,
 • korelacja planu lekcji z treningami,
 • realizacja programu wychowanie przez sport,
 • promocja zdrowego i aktywnego stylu życia,
 • doskonałe zaplecze treningowe,
 • doświadczona kadra pedagogiczna i trenerska,
 • realizowane innowacje pedagogiczne,
 • uczestnictwo w życiu kulturalnym miasta,
 • możliwość nauki języka hiszpańskiego,
 • zapewnione ciepłe posiłki.

KONTAKTY ZAGRANICZNE :

Od 1999 roku realizujemy projekty unijne: Socrates, e-twinning,Comenius, Comenius Regio (2-krotny partner projektu Miasta Poznania) a aktualnie Erasmus+. Ciągłość tych działań i regularne aplikowanie o nowe środki związane są ze zgłaszanymi przez rodziców i samych uczniów potrzebami współpracy z zagranicznymi placówkami, potrzebami rozwoju kompetencji językowych a także potrzebami pogłębiania swojej tożsamości narodowej i aktywnego udziału w funkcjonowaniu współczesnej Europy.  W minionych latach szkoła nawiązała kontakt z placówkami oświatowymi z 15 europejskich krajów. Z wieloma szkołami realizowaliśmy kilkakrotnie projekty i nawiązaliśmy trwałe przyjaźnie.

KOŁA ZAINTERESOWAŃ:

W szkole każdy znajdzie możliwość realizacji swojej pasji. Prężnie funkcjonuje koło zainteresowań kulturą popularną „POPkulturalne rozmowy…” (organizacja systematycznych wyjść do teatru), a także szkolna grupa teatralna, przedmiotowe koła zainteresowań, Szkolny Klub Debat, zajęcia z programowania i pierwszej pomocy, wolontariat, szachy, zajęcia z języka włoskiego i rosyjskiego. Oferta zajęć jest systematycznie poszerzana, biorąc pod uwagę potrzeby i zainteresowania uczniów.

OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY :

Liczne sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, konkursach artystycznych i informatycznych. Czołowe miejsca w mistrzostwach debat oksfordzkich. Mistrzostwa Wielkopolski i Polski w wiodących dyscyplinach szkoły: pływaniu, siatkówce i piłce ręcznej. O bieżących sportowych  sukcesach szkoły można poczytać pod adresem: http://gim5pozn.vipserv.org/Pliki/wyniki/os2018.pdf

ODDZIAŁY:

Klasy ogólno – sportowe z możliwością wyboru dowolnych przedmiotów maturalnych.

WIZJA ABSOLWENTA:

Absolwent naszej szkoły może podjąć studia na dowolnym kierunku, w szczególności jednak przygotowany będzie do kierunków: wychowanie fizyczne, sport, fizjoterapia, rehabilitacja, turystka i rekreacja, dietetyka, taniec w kulturze fizycznej, manager, animator kultury, neurobiologia, ratownictwo medyczne.

Drodzy Rodzice

Drodzy Rodzice,

Właśnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Za nami pierwsze spotkania rodziców z wychowawcami oraz pierwsze spotkanie trójek klasowych i wybór przedstawicieli Rady Rodziców.

Tak jak w latach poprzednich pragniemy włączyć się w pracę szkoły, wspomóc zarówno nasze dzieci, jak i pracowników szkoły. Potrzeb jest dużo. Biorąc po uwagę kalendarz szkolnych imprez, konkursów i realizację zadań szkolnych chcielibyśmy pomóc finansowo i osobiście przy różnych przedsięwzięciach.

Stąd nasza ogromna prośba o wsparcie finansowe.  Podczas majowego zebrania Rady Rodziców podjęto decyzję o pozostaniu przy obecnej składce w wysokości 50 zł (rodzeństwo uczęszczające do szkoły wpłaca łącznie 50 złotych).

Poniżej znajdziecie Państwo konto oraz e-mail Rady Rodziców. Czekamy na Państwa sugestie i propozycje, liczymy na  wsparcie.

konto bankowe „SKO Konto Rada Rodziców” prowadzonym przez PKO Bank Polski nr 26 1020 4027 0000 1902 1396 3253 (w tytule przelewu należy wpisać: „FUNDUSZ RR” oraz podać: IMIĘ, NAZWISKO I KLASĘ UCZNIA)

e-mail: radarodzicow.podlipami@gmail.com

W dniu 12 września 2018 roku podczas zebrania Rady Rodziców zostało wybrane nowe prezydium Rady Rodziców na rok szkolny 2018/2019:

Prezydium Rady Rodziców

 1. Przewodniczący – Robert Depa
 2. Zastępca Przewodniczącego – Anna Gmerek
 3. Zastępca Przewodniczącego – Jolanta Kutynia
 4. Sekretarz – Bartosz Smektała
 5. Skarbnik – Marcin Łach

Komisja rewizyjna

 1. Bernard Latanowicz
 2. Agnieszka Nowicka
 3. Iwona Wesołek

 

Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1

Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi to SPORTOWA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 29 im.Jana Kochanowskiego oraz GIMNAZJUM NR 5 GIMNAZJUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO im. Kazimierza Nowaka. Znajdujemy się na poznańskich Winogradach – os. POD LIPAMI 106. Serdecznie zapraszamy.

Nasza szkoła to 40 lat tradycji i doświadczenia w kształcenie i wychowaniu młodych sportowców. Powszechna,szeroka oferta sportowa, w ścisłej korelacji z procesem dydaktycznym, gwarantuje harmonijny rozwój młodego człowieka. Sportowy duch szkoły oraz jej kameralna atmosfera to gwarancja bezpieczeństwa dzieci.

Partnerzy krajowi i zagraniczni, sympatycy szkoły oraz przede wszystkim rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły to wszystko sprawia, że każdego roku nasze mury opuszcza grupa wspaniałych uczniów, którzy z sentymentem wspominają Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1.

IMGP7077_DxO

bip

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Mieszkańcy osiedla Pod Lipami

Drodzy Uczniowie,
Szanowni Rodzice i Mieszkańcy osiedla Pod Lipami

Już za parę dni rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/18. Będzie to bardzo trudny rok nie tylko ze względu na reformę oświaty, która jest wprowadzana od września, ale również ze względu na olbrzymie wyzwanie organizacyjne, przed którym stajemy – budowa hali sportowej, na jaką zasługuje cała społeczność szkolna i środowisko lokalne. Hala ta może stać się centrum naszego osiedla, pozwoli wyróżnić się na mapie winogradzkich osiedli ze względu na wyjątkowy charakter oraz na nieograniczone możliwości dla organizacji imprez szkolnych i środowiskowych.

Jednakże zanim hala zostanie oddana do użytku musimy sprostać wielu oczekiwaniom organizacyjnym, aby inwestycja mogła się zakończyć terminowo, a bezpieczeństwo zostało zachowane na dotychczasowym poziomie. Cały rok szkolny nie będziemy mogli korzystać z dotychczasowych boisk sportowych, które są terenem inwestycji, a jedynie z terenu zielonego przy placu zabaw, który jednocześnie stanie się terenem dla dużych przerw. Organizacja pracy nauczycieli, podział obowiązków dyżurnych zostanie przygotowana z należytą starannością, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo uczniom przebywającym w szkole.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do rodziców i mieszkańców osiedla Pod Lipami o pomoc i wsparcie w tak trudnej chwili oraz wspólne działania dla poprawy bazy sportowej naszej szkoły, która jest wyróżniającą się placówką w Poznaniu. Nasze starania, aby dzieci mogły w optymalnych warunkach przygotowywać się do startów w zawodach, rozwijać swoje zainteresowania sportem, podyktowane są właśnie ich dobrem. Rozbudowując bazę sportową, poszerzamy ją nie dla siebie, ale dla naszych uczniów, dzieci i młodzieży oraz środowiska lokalnego.

Liczymy na państwa cierpliwość, wyrozumiałość i pomoc w przeprowadzeniu tej inwestycji.

Dyrekcja i społeczność szkolna
Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1

Otwarcie projektu „Kulturowy zawrót głowy” w klasie 5c

Udziałem w warsztatach antydyskryminacyjnych uczniowie i uczennice klasy 5c zapoczątkowali projekt „Kulturowy zawrót głowy”. Jego cele to przybliżenie młodzieży zjawiska wielokulturowości, poznanie międzynarodowej społeczności Poznania oraz kształtowanie postawy otwartości i szacunku wobec lokalnych międzynarodowych mieszkańców. Pierwsze spotkanie poświęcone było analizie mechanizmów powstawania stereotypów i uprzedzeń. Zajęcia prowadziła pani Aleksandra Jarocka – edukatorka z fundacji Migrant Info Point. Renata Zajder

Czytaj dalej

Uprzedzanie uprzedzeń w klasie 8b

Czy można uniknąć pułapki stereotypów? Co zrobić, aby myślenie stereotypami nie prowadziło do uprzedzeń wobec nieznanych osób i odrzucenia ich tylko na podstawie przynależności do jakiejś ogólnej kategorii? Co robić, aby otwierać nasz umysł, a nie zamykać myślenia w szufladkach stereotypów? O tych zagadnieniach w bardzo poważny sposób dyskutowali uczniowie i uczennice klasy 8b podczas warsztatów „Uprzedźmy uprzedzenia” prowadzonych przez panią Aleksandrę Jarocką, edukatorkę z fundacji Migrant Info Point. Zajęcia te stanowią część projektu BUDUJEMY MOSTY. Koordynatorka – Renata Zajder

Czytaj dalej

Maraton Pisania Listów zakończony

Listy, które zmieniają życie… Nasz udział w akcji Amnesty International to 322 listy napisane w sprawie odważnych kobiet, które broniły w swoich krajach praw człowieka, a teraz same potrzebują pomocy. W akcję pisania listów włączyli się uczniowie i uczennice, nauczycielki, rodzice. Kącik absolwenta i absolwentki W naszym maratonowym punkcie licznie stawili się licznie dawni uczniowie kilku roczników Gimnazjum nr 5. Grudniowe spotkania stały się już naszą małą tradycją. Pamiętamy o Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka Udział w Maratonie Pisania Listów to…

Czytaj dalej

Wycieczka do Aquanetu.

28.11.2018 klasa 2b pojechała na wycieczkę do Aquanetu w Koziegłowach. Wycieczka ta była nagrodą w konkursie plastycznym pt. „Nie śmieć w sieć” organizowanym przez Aquanet. Najpierw organizator konkursu zapoznał uczniów z makietą Aquanetu, a następnie podzielił na grupy do ciekawej gry dydaktycznej. Gra polegała na rysowaniu miasta na dużym plakacie i zbieraniu „aqua dukatów”. Do zadań drugoklasistów należało: odpowiadanie na pytania dotyczące Aquanetu, budowanie miasta z patyczkowych klocków i rysowanie mniejszych plakatów związanych z akcją „Nie śmieć w sieć”. Po…

Czytaj dalej

Spotkanie z iluzjonistą

Klasy 2a, 2b i 3a przeżyły z całą pewnością niezapomniane Andrzejki. W tym roku gościliśmy bowiem Pana Czesława, który z zamiłowania zajmuje się iluzją i należy do Krajowego Klubu Iluzjonistów. Podczas występu Pan Czesław zachwycił uczniów tak bardzo, że był oklaskiwany wielokrotnie. Zaskoczył wszystkich swoimi umiejętnościami, sprawnością i zręcznością. Każdy uczestnik spotkania „zachodził w głowę”, jak mogło dojść do takich „cudów” na jego oczach. Do swoich sztuczek iluzjonista zapraszał nie tylko uczniów z widowni, ale także nauczycielki. W godzinnym programie…

Czytaj dalej

Książka wczoraj dziś i jutro

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasy I-III przystąpiły do  III edycji projektu „Kto z Kasdepkem przestaje ten wartości poznaje”. Biblioteka włączając się w jego realizację przygotowała cykl zajęć pt. „Książka wczoraj, dziś i jutro”. Zaczęliśmy od przeczytania fragmentu książki Grzegorza Kasdepke „Wczoraj dziś  i jutro”, który miał uświadomić uczniom zmienność i upływ czasu. Stało się to punktem wyjścia do poznania etapów przemian pisma i książki. Na podstawie prezentacji multimedialnej, bibliotekarka zapoznała uczniów z historią pisma i książki. Omówiono pismo obrazkowe,…

Czytaj dalej

Zacięty turniej MINISIATKÓWKI

27.11.2018 roku w hali KS Posnania pod patronatem Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 odbył się Turniej MINISIATKÓWKI kategorii czwórek – chłopców oraz dziewcząt. W turnieju brały udział następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 27, Szkoła Podstawowa nr 15, Szkoła Podstawowa nr 53, Polon Krotoszyn oraz oczywiście  w roli gospodarza –  Szkoła Podstawowa nr 29. W kategorii dziewcząt wystąpiło 7 zespołów. Po pełnej emocji gry, zespoły uplasowały się na następujących pozycjach:  VII –  SP nr 29 II, VI –  SP…

Czytaj dalej

Musicalowe show na koniec 2018 roku!

Uczestnicy „POPkulturalnych rozmów…” grudzień rozpoczęli bardzo… musicalowo. Wszystko za sprawą koncertu „Z Broadwayu do Hollywood 3” . W programie znalazły się fragmenty największych, światowych musicali, w większości nigdy nieprezentowanych na scenie Teatru Muzycznego. Usłyszeliśmy przeboje pochodzących z takich produkcji jak: „Mamma Mia”, „Koty”, „Once”, „Dirty Dancing”, „Dream Girls”, „Chicago” czy „Hair”. Oprócz solistów wystąpił również zespół wokalny, balet i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu pod kierownictwem Agnieszki Nagórki. Po fenomenalnym finale z piosenką „We are family”,  długo jeszcze nuciliśmy sobie…

Czytaj dalej

Uprzedźmy uprzedzenia – warsztaty atydyskryminacyjne

O tym, jak budujemy naszą tożsamość i czym jest tożsamość kulturowa rozmawiali uczniowie i uczennice klasy 5b podczas warsztatów „Uprzedźmy uprzedzenia”. Uczyli się ze zrozumieniem przyjmować odmienny od własnego punkt widzenia, a przesłaniem tych zajęć jest budowanie opartych na szacunku relacji rówieśniczych. Były to pierwsze warsztaty zaplanowane w ramach projektu BUDUJEMY MOSTY. Zajęcia prowadziła pani Aleksandra Jarocka, edukatorka z Migrant Info Point – fundacji współpracującej z naszą szkołą przy realizacji projektu. Koordynatorka – Renata Zajder

Czytaj dalej

Zdrowe śniadanie

We wtorek (27 listopada) uczniowie klasy 1a od samego rana zaczęli przygotowania do zdrowego śniadania. Uczniowie przynieśli do szkoły wszystkie niezbędne produkty, a następnie samodzielnie zrobili kanapki – zarówno takie, jak codziennie przygotowują im ich rodzice, ale też bardzo oryginalne, które przypominały zwierzątka, np. kotka. Podczas przygotowań w klasie unosił się zapach świeżych warzyw. Najprzyjemniejszą i najbardziej wyczekiwaną chwilą był moment, kiedy wszyscy mogli wreszcie spróbować swojego śniadania. Kanapki zniknęły w mgnieniu oka, a uczniowie byli bardzo zadowoleni z wykonanych…

Czytaj dalej

Laboraki w klasie 2c

W październiku i listopadzie „Laboraki” zabrały dzieci do świata roślin.Drugoklasiści wykonali doświadczenia, które pomogły im zrozumieć, jak piją rośliny i zbadali, jak działają siły kapilarne i gdzie oprócz drzew można je zaobserwować. Dzieci dowiedziały się, że rośliny odżywiają się cukrem, który w dodatku same potrafią sobie wytworzyć. Poznały zjawisko fotosyntezy i wykonując doświadczenie z moczarką kanadyjską, nauczyły się w prosty sposób odpowiedzieć, co jest potrzebne do fotosyntezy. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego liście są zielone, a wykonując prostą izolację chlorofilu, odpowiedzieli…

Czytaj dalej

Warsztaty na Wydziale Fizyki UAM

W środę –  14 listopada 2018 r. –  uczniowie z klasy 8B Sportowej Szkoły Podstawowej nr 29  im. Jana Kochanowskiego uczestniczyli na Wydziale Fizyki UAM w wykładzie „Skąd się wzięły pierwiastki chemiczne we Wszechświecie?”, który wygłosił prof. UAM dr hab. Henryk Drozdowski. Następnie uczniowie udali się na warsztaty w Laboratorium Elektroniki Cyfrowej prowadzone przez mgr inż. Szymona Krakowskiego oraz do Laboratorium Dydaktyki Fizyki na zajęcia prowadzone przez dr Krzysztofa Gęburę. Fizyka jest naprawdę ciekawa!

Czytaj dalej

Konkurs „Poezja barwą malowana”

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna wraz z nauczycielem plastyki – p. Ewą Grocholską, zorganizowała konkurs plastyczny dla klas IV-VIII oraz gimnazjum „Poezja barwą malowana”. Zadaniem uczestników było wybranie dowolnego wiersza i zilustrowanie go za pomocą dowolnej techniki plastycznej. Nie było to łatwe, ale uczniowie świetnie sobie poradzili. Niektórzy wybrali tematykę poważną: miłość a nawet śmierć, inni zaś sięgnęli po wesołe wiersze, znane jeszcze z okresu dzieciństwa. Jury w składzie: Ewa Grocholska, Hanna Waraczewska i Mirosława Apostoł…

Czytaj dalej

Gra korytarzowa

Punkt kulminacyjnym projektu Dzień Patrioty i Patriotki XXI wieku to szkolna gra korytarzowa. Rok Ireny Sendlerowej Patronką tegorocznej edycji była Irena Sendlerowa – „dobrze zorganizowana buntowniczka”, która w imię podstawowych wartości przeciwstawiła się zbrodniczej ideologii. Najważniejsze zadanie związane z Ireną Sendlerową polegało na odtworzeniu wypowiedzi bohaterki, które wyrażały jej życiowe credo. Wśród nich znalazły się słowa „Ludzie nie dzielą się na podstawie rasy czy pochodzenia, ale dzielą się na dobrych i złych.” Młodsi uczniowie poznawali historię ratowania żydowskich dzieci z…

Czytaj dalej

„Dzień pluszowego misia”- akcja zbierania pluszaków!

W środę 21 listopada dostarczone zostały do Hotelu Mercury w Poznaniu zabawki, podarowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły. Zbiórka trwała tylko tydzień, a mimo to  udało się zebrać sporo pięknych maskotek i innych zabawek. Kolejny raz dziękujemy za włączenie się w tak piękną akcję.  Jesteśmy przekonani,  że zabawki przez nas  podarowane sprawią , że  na twarzach małych pacjentów zagości uśmiech!   Justyna Duda  

Czytaj dalej

Zawody moich rodziców

W ostatnim tygodniu klasa 2b poznawała różne zawody. Z tej okazji na zajęciach gościliśmy tatę Zosi, który jest  z zawodu inżynierem do spraw ochrony katodowej.  Ochrona katodowa to ochrona  konstrukcji stalowych, zatopionych w wodzie i znajdujących się w ziemi. Tata Zosi wyjaśnił dokładnie, z czym  związana jest jego praca, a także zademonstrował urządzenia takie jak: multimetr, miernik instalacji elektrycznych, miernik rezystancji i rezystywności, miernik cęgowy, elektroda siarczano-miedziowa – CUSO4.Dodatkowo przypomniał dzieciom, że nie wolno korzystać z urządzeń elektrycznych bez nadzoru dorosłych oraz opowiedział jak…

Czytaj dalej

Spotkanie z pielęgniarką

Jak trudny i  ważny jest zawód pielęgniarki, przekonały się dzieci z klasy 2b. W ramach akcji klasowej „Poznajemy zawody rodziców”, gościliśmy na zajęciach Panią Barbarę, mamę Bartka, która z zawodu jest pielęgniarką na oddziale neurochirurgii. Pani Barbara opowiedziała dzieciom, jak wygląda jej dzień pracy na oddziale. Opowiadając o swoich obowiązkach, demonstrowała różne akcesoria, takie jak: strzykawki, zestaw do kroplówek, bandaże, ciśnieniomierz, czepek pielęgniarski, maseczka do twarzy stosowana podczas operacji, a także termometr do pomiaru temperatury ciała. Ciekawym punktem spotkania było mierzenie ciśnienia wychowawczyni, a także…

Czytaj dalej

Wystawa z okazji 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego

Uczniowie klasy 2c zwiedzili wystawę zorganizowaną w filii biblioteki Raczyńskich nr 42, mieszczącej się w ODK Pod Lipami. Bogaty zbiór eksponatów pozwolił zapoznać się ze strojem i wyposażeniem, jakie 100 lat temu nosił Powstaniec Wielkopolski. Uczniowie mogli zobaczyć mundur, saperkę, granat trzonkowy, bagnet, strzykawkę, a nawet pistolet Mauser C96. Obejrzenie medali z tamtych lat, oryginalnych zdjęć i gazet, przyciągnęło uwagę dzieci i zainspirowało do zadawania pytań twórcom wystawy. Aleksandra Jankowska

Czytaj dalej

Zalety pływania i zdrowej rywalizacji podczas zawodów u najmłodszych

Zalety pływania i zdrowej rywalizacji podczas zawodów u najmłodszych Pływanie pełni ważną rolę profilaktyczną i rehabilitacyjną u dzieci. Może być również znakomitą formą aktywnego wypoczynku. Podczas pływania angażujemy praktycznie wszystkie mięśnie. Ciągle poznajemy inne zalety pływania. Uczniowie klas 1-3 systematycznie uczestniczą w takich zajęciach. Podsumowaniem każdego cyklu zajęć są zawody pływackie, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i kibicujących im rodziców. Cele zawodów: – popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży, – propagowanie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa sportowego, – wyrabianie nawyku prawidłowego wykorzystania czasu…

Czytaj dalej

SUKCES Pływaków na Igrzyskach dzieci!!!

2 miejsce w sztafecie 6 x 25 m st.dowolnym zdobyli : Damian Flieger Jacek Zalewski Maksymilian Kaczmarek Piotr Depa Wojciech Bocian Borys Góralczyk Także w konkurencjach indywidualnych chłopcy spisali się świetnie Maksymilian Kaczmarek 2 miejsce 25m st.klasycznym i Borys Góralczyk 3 m w tej samej konkurencji. Dziewczęta również świetnie się spisały zajęły 5 miejsce na Igrzyskach dzieci płynąc w sztafecie 6x 25 m stylem dowolnym w składzie : Julia Gorączniak Weronika Pracharczyk Julia Bejm Kornelia Kubacka Natalia Jagodzińska Dominika Rotnicka…

Czytaj dalej